Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Techno Up 4 - House & progressive stage

Techno Up 4 - House & progressive stage

Dnešnú  newsku  chceme  venovať  druhému stage na akcii Techno up 4 s názvom  “Clubber.sk house & progressive stage".  Skráťte si voľný čas prečítaním si informácií ako sa ten-ktorý dj posúval po cestičke zvanej DJing.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 06.10.2008 - 17:29

DJ BOSS

DJ Boss nebol vždy  boss.  Narodil sa v malom mestečku Piešťany známom vďaka hojivému bahnu, a dostal meno Slávo Brtáň. Nikdy sa mu ani len nesnívalo že jedného dňa bude žiariť ako hviezda na Európskej techno scéne. Na začiatku svojej kariéry sa musel biť o každých 5 minút hrania keď už párty končila. Teraz sú v podobnej situácii promotéri,  ktorí sa ho snažia zabookovať, pretože v jeho kalendári vždy zostáva veľmi málo voľných dní.Dj Boss začal pracovať na vlastných trackoch už v roku 1995. Tvrdá práca priniesla svoje ovocie o 5 rokov neskôr keď na labeli Kne´ Deep Dja Rusha vyšiel jeho EP "Parameter Jedna" (“Parameter One”). Od toho času je meno tohto producenta a remixéra považované za značku kvalít.Svoju hudbu vydáva na svojom vlastnom labeli Dole Gate. Každá nahrávka ma originálny zvuk a neotreté motívy a je možné ich počuť  po celom svete bežne od svetových  top DJov.

DJ Boss
DJ Boss

DJ PAPPI

Pappi sa hraniu naplno venuje už od roku 1991. Jeho začiatky sú úzko späté s bratislavskými klubmi Bajkál, Extréme a Zoom v Maďarsku. Veľké ohlasy a značný úspech na klubovej scéne získal bez potreby zákulisných intríg a tlačeníc už v roku 1995. Doteraz pôsobil ako rezident vo viacerých prestížnych kluboch doma aj v zahraničí. Ovplyvnil tým smerovanie slovenskej elektronickej scény a jej samotný vývoj. Štýl, ktorý hráva je vždy bezvýhradne otvorený požiadavkám publika, práve to mu vždy ukáže ten správny smer akým sa má ďalej párty uberať. Ľudí dostáva do blaženého pocitu, ktorý dokáže navodiť len veľmi málo houseových DJov. Medzi jeho obľúbené žánre patrí Vocal house, Funky house, Progressive house, ale aj Wet&Hard. V súčasnosti pôsobí ako hlavná postava na akciách s názvom Groover, ktoré sa pravidelne konajú po bratislavských kluboch. Samozrejme stále častejšie hosťuje na veľkých akciách doma, ale aj v susednom Česku, Poľsku, Rakúsku i Maďarsku. Hral po boku takých DJov ako sú: Colin Dale, Corvin Dalek, Nathan Coles, Chris Scott, Jimmy Van M, Desyn Masiello, Jim Master, Ian Ossia,Seb Fontain či Anthony Pappa. Ako momentálne najdlhšie aktívne pôsobiaci DJ na slovenskej housovej scéne ho môžeme kľudne nazvať otcom house music u nás. Jeho elán a chuť stále baviť ľudí vôbec nenasvedčuje tomu, že by chcel hranie zavesiť na klinec. V budúcnosti má ešte plány navštíviť ďalšie krajiny a ponúkať ľudom zábavu na akú nie sú zvyknutí.

DJ Pappi
DJ Pappi

DJ BREETH

Je množstvo spôsobov, ako sa ľudia dostávajú k hudbe. V prvej polovici 90-tych rokov sa o ňu začal zaujímať aj DJ Breeth, no od začiatkov inklinoval najmä k tej elektronickej. Záujem o jej široké spektrum mu ostal dodnes, napriek tomu však svoju vášeň upriamil jedným smerom. Slovenská elektronická scéna dostávajúca svoje reálne kontúry v závere predchádzajúceho milénia dávala možnosť mnohým vstúpiť do jej vôd, svojej šance sa v tej dobe chytil aj Dj Breeth. Klubová rezidentúra, dnes už legendárnej noci Doubledecker mu dala jedinečnú šancu ponúknuť to, čo má rád. Bolo to predovšetkým techno plné drivu, podbitých basov a nástupov privádzajúcich publikum do vytrženia. Obľuba u ľudí na seba nenechala dlho čakať. Výzva spojená s odchodom na austrálsky kontinent sa ukázala ako osožná, nielen na vybrúsenie svetového jazyka, ale aj hudby. Toto všetko po návrate zúročuje nielen ako DJ, ale aj ako guide nejednej DJskej hviezdy prichádzajúcej na Slovensko.
V tomto momente ho stretáva jedinečná možnosť moderovať niekoľko hodinovú tanečnú show na celoštátne prenášanom Radiu_FM. Sústavná práca na tomto projekte, ale i hostia, ako Gabriel & Dresden, Luke Fair, Silicone Soul, Andy Moor, Jimmy Van M, Hippe-E, Funk´Dvoid, Filterheadz a mnohí iní mu otvárajú cestu k iným hudobným smerom ale najmä k progressive housu, ktorého krásu aj vďaka času a svojej vášni objavuje postupne.

Fúziu drivu a energie, ktorá je mu vlastná aj vďaka technu kombinuje s melódiou housu a prenáša na publikum od polovice roka 2006 čo zaznamenáva úspech na tých najvyprofilovanejších slovenských eventoch. Čoskoro sa ocitá nielen na slovenských stagoch, ale aj v Maďarsku, Českej republike alebo Španielsku, kde okrem mnohých iných robil spoločnosť pánom ako Paul van Dyk, Benny Benassi, Matthew Dekay, Anthony Pappa, Marco V alebo Tarkan.

Rok 2007 sa bude pre Breetha niesť nielen v neustálom napredovaní show 4 Elements a zotrvávaní za mix pultom, rok so sedmičkou na konci by mal konečne priniesť aj ovocie, či už prostredníctvom spolupráce na remixoch alebo jednotlivých tituloch.

DJ Breeth
DJ Breeth

DJ DATEL

Marián Ďateľ hráva už od začiatku 90-tych rokov. Jeho hlavným štýlom je house, tech-house, ale aj funk a nu-jazz.
Začínal v Ružomberskom Paradise, kde sa pustil do mixovania z vinylov a postupne si získaval vďaka svojej všestrannosti priazeň a uznanie nielen ružomberských priaznivcov elektronickej hudby. V tomto klube pôsobil skoro 10 rokov, kde mával svoje rezidentné noci. Má za sebou veľký počet hraní v kluboch Piváreň a Future v Dolnom Kubíne, CO night club v B. Bystrici, Akropola v Ružomberku, rezidentné noci v relácii D-complex na Rock FM Rádiu. Jeho sety ste tiež mohli počuť aj na Fun Rádiu a Rádiu OK. Tiež vystupoval v roku 2002 na Bee Free v Bratislave. V tomto roku má svoju rezidentnú noc Grandezza v klube Ilúzia v D. Kubíne a Brothers-Sisters v Jazz Clube v Ružomberku.
Obľúbené labely sú soma records, glasgow underground, twisted, defected, alola, f-communication, deep touch, peppermint jam.

DJ Datel
DJ Datel

DJ FACET

Dj Facet aka Palko Facetku (Poprad - Vysoké Tatry / SK). Neprehliadnuteľná postava slovenskej tanečnej scény. K prvým doskám sa dostáva už vo svojich 14-ich rokoch. Od toho času prechádza vývojom, ktorý dnes vrcholí niekde pri nadčasovom tech-house, značne podkutý prvkami electra a progressive. Za pultom ho nájdete pravidelne každý mesiac v popradskom Zanzibare (I am the music, i am the feel, Turn Off) a klube Plesnivec na Štrbskom Plese (Flora & Fauna) a samozrejme z času na čas aj na vašej obľúbenej party, v klube, meste, alebo festivale.

DJ Facet
DJ Facet

DJ IGN

IGN aka Panty/InterGalacticNoise...čerpá všetku svoju vnútornú silu a energiu už dlhé roky z beatov techna a všetkých jeho subžánrov. Do kontaktu s touto podľa neho nevyčerpateľnou studňou čistej energie sa dostal na dnes už legendárnych parties Techno Energy organizovaných Wolfpromo.sk. To ho motivovalo na zorganizovanie menších party v prírode známich ako LIPTEK. Po zoznámení sa s Maikl Dziim sa spolu pustili do organizácie klubových parties v LH, kde medzi djs nikdy nechýbali významní hostia zo Slovenska aj zahraničia. Inšpirovaný ikonami ako Marco Bailey, Valentino Kanzyani, Marco Nastic či Rudolfo Wehbba sa rozhodol šíriť svoj štýl ďalej do klubov, medzi ľudí. Preferuje melodické rytmy techna, techminimalu a electro-housu.

DJ Ign
DJ Ign

Techno Up 4 - 18.10.2008, Ružomberok

Techno Up 4 - poster
Techno Up 4 - poster

Zdroj: Wolf promo

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch