Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

HODOKVAS: finálny LINE UP na drum&bass stage

Pre všetkých priaznivcov zlomeného beatu, by sme ešte raz radi pripomenuli aktuálny a definitívny program, ktorý je prichystaný na festivale HODOKVAS.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 15.08.2006 - 00:19

hodokvasŠTVRTOK 17.8.


 20:30 - 22:30 Cluster  / 2step.sk
 22:30 - 00:30 Naada J / barakom.sk
 00:30 - 03:00 EAR DRUM KRU SOUND SYSTIM
 03:00 - 06:00 Bisley / suburb

---------------------------------------------
 
PIATOK 18.8.

 
 20:30 - 22:30 Destroyah /  byro.sk
 22:30 - 00:30 Forte / reverse.sk
 00:30 - 02:30 LOGISTICS / UK
 02:30 - 04:30 REN / HU

 04:30 - 06:00 X2Um / broken business

---------------------------------------------
 
SOBOTA 19.8.


 20:30 - 22:30 Kukurica / signall.sk
 22:30 - 00:30 PUSH / PL
 00:30 - 02:30 BARON / UK

 02:30 - 04:15 Dephzac / blackrainrec
 04:15 - 06:00 Goro / blackrainrec

---------------------------------------------

 

 

BARON / Baron Incorporated, C.I.A., Renegade Hardware


Dneska už veľmi rešpektovaný a talentovaný producent a dj, začínal v Oxfordských kluboch ako warm up dj popri Á-čkových djoch drum and bassovej scény. Popri všetkom tom djovaní a nachádzaní sa v hudbe, ktorú hrával, začal rozmýšľať o svojich vlastných producentských zámeroch. Medzičasom sa spriatelil s duom Total Science, ktorých tvorbu uznával a rešpektoval. Toto blízke priateľstvo sa veľkým podielom odzrkadlilo v tom, ako je jeho tvorba ovplyvnená. Napriek veľkej pomoci Total Science, vytvára Baron svoj vlastný originálny zvuk a vo veľmi krátkom čase prináša množstvo kvalitných trackov.

baronJeho prvou peckou sa stáva "See Me Burning", a nebolo žiadnym prekvapením, že vyšla na labely Advanced Recordings, ktorému samozrejme šéfujú TS. Na Barona sa po tomto počine okamžite upreli oči scény, prišli ponuky z ďalších labelov, predovšetkým z legendárneho Renegade Hardware. Nasledujúcich 12 mesiacov sa s Baronom roztočilo kolo, hrával neustále po kluboch v Británii, zvyškú Európy, USA či Ázii. Zúčastnil sa na turné s umelcami z labelov CIA, Advanced, Renegade Hardware and Trouble on Vinyl. Inšpirovaný všetkým týmto sa Baron zatvára opäť do štúdia a prináša ďalší monster track "Meet The Creeper", ktorý opäť vydáva pod taktovkou TS, ale tentokrát už na ich prominentnom labely C.I.A.

V roku 2003 prichádza zo svojim najpredávanejším trackom, remixom TS tracku "NOSHER", ktorý sa stal hymnou parketov v tom roku, ktorá sa nachádzala snáď v každom bagu top djs ako Grooverider, Andy C, Dillinja, SS, Hype, DJ Fresh ... Pochybnosti mnohých, že za tento vrchol sa Baron už nedostane, rozprášil Baron už onedlho ďalšou peckou "The Way It Was", na legendárnom labely Virus a stala sa víťazným trackom hitparády na BBC Drum&Bass Sales Chart, keďže sa ho predalo 10,000 kusov hneď v prvom týždni.

Nasledovali ďalšie úspechy, ako výhra najlepšieho producenta z lablu BreakBeat Kaos, zaradenie na najväčší Drum&Bass Album of the Year (BBC Radio 1), ďalšie hitparády valcujúce hity: Supernature, Shakedown, Fahrenheit, Guns At Dawn, Rat pack a At The Drive In a v konečnom dôsledku odštartovanie vlastného labelu  Baron Incorporated.
Všetko čo už len ostáva dodať je, že ak ste ešte nevideli Barona v akcii, musíte to napraviť, je to výjav, skvelá šou..

Ukážky produkcie:

http://www.juno.co.uk/artists/Baron/
Nosher - http://mp3.juno.co.uk/MP3/SF123939-01-01-01.mp3

Baron za mixovm spolu s MC Verse:

http://content.dogsonacid.com/Baron_feat_MC_Verse_Mix.mp3


* * *

REN / HU


dj renREN sa po prvý krát obtrela o drum and bassovú scénu okolo roku 1995-96 s pocitom, že našla hudbu
ktorú vždy hľadala. Čaru tohoto žánru podľahla veľmi rýchlo, zúčastňovala sa prvých dnb párties v Maďarsku, sledovala každý pohyb na dj scéne. Do roku 2001 jej trvalo, kým pochopila, že jej pravé miesto je na opačnej strane danceflooru, za gramofónmi. Na požičaných gramcoch a platniach začínala trénovať prvé techniky a pomaly, ale isto sa stavala posadnutou vinylovou kultúrou. Od tohoto bodu už nebolo ďaleko od prvých vystúpení na malých klubových akciách a odtiaľ zas len kúsok k prvým výraznejším zárezom do djského životopisu. Prvým takým bolo vystúpenie v klube NowSound na akcii Ladies Night po boku dj Spice, Dazee a Jo Jo Rock, kde jasne zakúsila, že „jemné plemä„ je plnohodnotnou súčasťou djskej komunity.

V roku 2003 Ren rozbieha svoju reláciu Ren Radio Session na internetovom rádiu Torespont. V relácii predstavuje svoju čím ďalej tým väčšiu zbierku vinylov, ktoré nie sú zásadne len klasicky dancefloorovo orientovanými kúskami. Popri väčšine významných lokálnych djs hosťovala vo svojej relácií aj zahraničných producentov ako 0=0, Young Ax či Clever. Rádio sa aj vďaka jej úspešnej relácií stáva čoskoro jednotkou medzi elektronicky hudobne orientovanými internetovými rádiami v Maďarsku s čoraz širšou hudobnou paletou.

V dnešnej dobe je Ren djkou, ktorá sa frekventovane objavuje na line-upoch akcií po celom Maďarsku, pozvali si ju niekoľkokrát aj do Srbska a Rakúska. Hrala po boku známych djs ako Flight, Logistics, Cyantific, Rohan, Fierce, Equinox a 0=0, nahrala exkluzívny set pre drum and bassový server Impulsecreator, každý mesiac hosťuje v rádiu Tilos a má vlastnú rezidentnú noc v meste Debrecín. Vo svojom voľnom čase venuje množstvo energie pre rozvoj dnb scény svojim písaním pre server Impulsecreator a Freee magazín a naháňaním nových talentovaných producentov, ktorých počiny predstavuje potom vo svojej relácii.

Hudobný vkus djky Ren je široký, od amenového, experimentálneho dnb až po dancefloore-designed tracky. Medzi jej all-time favourites producentov patria Photek, Source Direct and Ed Rush & Optical, tiež sleduje produkciu Paradox, Dillinja, Marcus Intalex, Total Science (Q-Project), Calibre, Digital & Spirit, Jonny L, Loxy and Keaton. Na párty dáva prednosť liquidu ala Hospital, ale často to rozbíja trackmi od Paradox, Fracture & Neptune, 0=0, Polska, Macc, Equinox, Breakage, Fanu a ICR.

Jej djske schopnosti si môžete preveriť v archíve jej rádio setov na http://torespont.hu/download.php?list.4 , tiež v aktualnom /skôr listeningovo-experimentálnom/ sete http://www.breaksblog.biz/?p=909

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch