Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

MIRAGE 03

MIRAGE 03

23. mája v Leviciach, Hronské Kosihy uskutoční MIRAGE s poradovým číslom 3. Na akciu sme si pre Vás tentoraz pripravili zoskupenie Skillz Brotherz. Bude to ich premiéra na Slovensku! Kto je Skillz Brotherz, čítajte s nami ďalej …

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 13.05.2009 - 12:37

MIRAGE 03

23. máj 2009 (sobota)

Hronské Dostihy, Levice

Projekt založený v roku 2007 dvoma DJs - Mindom a Drexom, ktorí sa stretávajú pri gramofónoch už dlhú dobu. Nakoľko si štýlom hrania veľmi dobre sadli, myšlienka sa v krátkej dobe zmenila v realitu a vznikol projekt Skillz Brothaz. Energické sety plné gradácii a scratchov, zvuk opvlinený Detroitom a oldschool technom, 2 gramofóny, CD prehrávač, 2 mixpulty, notebook s Abletonom a vlastnou tvorbou - to všetko zaručuje správnu a nekompromisnú underground techno jazdu na každej párty. Mali možnosť zahrať si taktiež v zahraničí - a to v Holandsku. Každým svojim vystúpením si získavajú viac a viac priaznivcov.

Drex, vlastným menom Tomáš Kafka, sa začal o hraní zaujímať už v roku 1998, kedy postupne prešiel hraním z počítača, CD prehrávačov, až sa v roku 2000 dostal ku gramofónom. Po niekoľko mesačných trénovaniach a postupnom hraní na menších parties začína usporiadavať vlastné akcie a tým pomáha ešte s ďalšími oživovať takmer mŕtvu tanečnú scénu v Domažlickom kraji, kde býval. V tej dobe si ho začínajú všímať ľudia, ktorí ho pozývajú na akcie. Začína sa dostávať do povedomia a pozvaní na hrania je stále viac, nielen v jeho kraji, ale i v rôznych miestach Čiech.

Od konca roku 2001 skúša tiež producentskú dráhu, kedy sa začína učiť s rôznymi hudobnými softwarmi.

V roku 2003 sa okrem iného zúčastnil súťaže djs LIVE/BASSLINE CUP - western region a skončil na druhom mieste.

V roku 2004 sa stáva členom bookingu Techanalitic production. Začína sa zdokonalovať v hraní z 3 gramofónov, v ktorom si zakladá na premyslených energických setoch, plných experimentov, plôch a gradácii. Po približne ročnej pauze sa opäť naplno venuje produkcii hudby, výsledkom je pár smyčiek zverejnených na internete.


Mirage 03, 23.máj 2009, Levice
Mirage 03, 23.máj 2009, Levice
Ďalšie dva roky sú v znamení príprav svojeho LIVE vystúpenia, včetne zariaďovania vlastného domáceho štúdia, používania sampleru vo svojich setoch, pravidelné hranie z 3 gramofónov. Vďaka tomu začína žať úspechy a uznania a termínov hraní začína byť stále viac a viac, včetne hraní na väčších akciách a open-airoch.

V roku 2008 prezentuje svoj nový zvuk - kombináciu prvkov z viac štýlov, hlavne techno, minimal a electronica. K hraniu začal používať Ableton, vďaka ktorému môže do setu pridávať vlastnú produkciu - od zvukov, samplov a loopov po celé tracky, a dať tak každému setu svoju tvár a hlavne originalitu. Tento rok taktiež plánuje oficiálne vydanie svojich ďalších trackov a remixov.

Za tú dobu, čo sa pohybuje za dj pultom, si už zahral v mnohých kluboch a miestach nielen v celej Českej republike, ale i v Holandsku, a vyskytol sa po boku mnohých českých i zahraničných "hviezd". Tomáš je zároveň usporiadateľom a spoluorganizátorom niekoľkých dobrých parties.

Support:

Space DJz (UK), San (NL), Kube 72 (UK), Ganez The Terrible (FRA), Ryan Blackman (UK), Stewart Lowman (UK), Paul Mac (UK), Nick Wilson (UK), Playaround (NL), Tek-No-Bee (NL), Recovery Sounds (NL), Michael Burian, Toky, Agent, Kaisersoze, Nika 77, Lucca, Chris Sadler, Tráva, Pietro, Pavel Krejdl, Josef Sedloň, Babe LN, Ladida, Orbith, Daho & Ginger, Spyro, Bon Finix, Cyp... a dalši

MIND:

Pôvodom z metropole Chodska Domažlic zo západných Čiech, teraz žijúci v Plzni začínal s hraním už okolo roku 2001, kedy s kamarátom stál pri prvej myšlienke založiť hudobný projekt. Čas bežal a s účasťou na prvej undergroundovej akcii vznikla túžba, pôsobiť ako dj a hudbu odovzdávať ľudom. Jeho štýl je ovplivnený detroit technom a autory ako je Jeff Mills, Kevin Sounderson, The Advent, A Paul. a ďalší. Ďalej sa tiež oddáva lámaným beatom a to v podobe breakbeatu. V roku 2005 sa dostal do finále súťaže DJ CHAMP CZ/SK 2005, na ktorej skončil druhý! V roku 2007 založil s kamarátom a djským kolegom Drexom projekt Skillz Brothaz, kde spoločne uplatňujú svoje djské schopnosti a získavajú si stále viac priaznivcov vďaka ich precíznemu a energickému soundu. V roku 2008 s djom Beewizem zakladá nový infoserver mapující undergroundovú scénu v Českej republike pod názvom undergroundcity.cz a je taktiež jeden z hlavných usporiadateľov úspešnej plzeňskej párty Underground City Session. Mal možnosť si zahrať  na rôznych miestach v Českej republike a taktiež v zahraničí konkrétne v Holandsku.

He plyed with djs - Afrika Islam/USA/, Junkmale/UK/, Recovery Sounds/NL/, Playaround/NL/, Toky/SK/, Gilbert Martiny/DE/, Tek-No-Bee/NL/, Druckluft /DE/, Ganez /FR/, Bourama/Senegal/ and other quality djs and friends.

My gigs - TWSTD (Amsterdam, NL), Radio Akropolis, Radio Babylon, open/air (Sundance Festival 2007, Animal Existence 2005,06, Sunset 2004,08, Labujo 2004), Soběslav( Technasia, club Paluba), Liberec (Liquid), Praha (CZbeat, Bordo), Karlovy Vary (Tomares), Hradec Králové (Event), Vlašim (Úlet), Plzeň (Mix, Karlov, Inspiral, Mazaný Králíček, Lucerna, Neutral, Granit, DVD, New club, Cartel 17, Pohoda, Ripley, 100dola), Jablonec n. Nisou, Domažlice (Moskyto, Fontána), Kdyně (Sabotage) and other gigs.

 

Autor: Georgo

Zdroj: MIRAGE

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch