Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

NUDANCE & PIANO profily DJs

NUDANCE & PIANO

Už v sobotu sa otvoria brány moderného klubu Piano, ktorý prešiel veľkou letnou rekonštrukciou. Pribudli balkóny okolo celej tanečnej haly, druhý bar, 2 plátnové projekcie a 7x4m veľká LED stena, jediná na Slovensku. Drum&bass a dubstep odohrá 7 djov a producentov, ktorých si tu predstavíme.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 07.10.2009 - 00:08

NUDANCE & PIANO

10. október 2009 (sobota)

Piano club, Trenčín
webka

IM Cyber, B-Complex, Soundphreakers, KPK, F@tSound, Lion Dee a Twist to v sobotu 10. októbra rozbalia v trenčianskom klube Piano. Soundphreakers predstavia svoj nový album Empire East, IM Cyber odohrá ako vždy kvalitný našlapaný set, B-Complex vás zaplaví príjemnými melodickými trackmi a určite odohrá nové tracky či Beautiful lies. Prísun kvalitného tanečného dubstepu zabezpečí producent zo Srbska žijúci na Slovensku a vydávajúci na anglickom lablei Dub:iouz pán KPK. Trenčiansku scénu zastúpia Twist a Lion Dee. O vyvrcholenie a našlapané beaty sa postará F@tSound. Počas celej párty sa budú o 3 projekcie starať VJs Mapo a RMI.
Klub je po veľkej rekonštrukcii, má veľký tanenčný parket, balkóny po celom obvode haly, 2 bary, silný 12kW soundsystém, dve projekcie 2x3m, veľkú 7x4m LED stenu jedinú na Slovensku, príjemnú atmosféru a kapacita až 900 ľudí.

start: 20.00hod/end: 6.00hod
entry: 6eur / po 23hod 7eur

Piano klub, Trencin, www.pianoclub.sk, +421-32-7445-081, pianoclub@pianoclub.sk

Na facebooku akciu nájdete TU

Na facebooku Nudance Slovakia nájdete TU

NUDANCE in da Piano
NUDANCE in da Piano, Trencin

IM CYBER

IM CYBER patrí medzi najžiarivejšie hviezdičky na českej dnb scen. Za svoju DJskú kariéru zavítala asi do všetkých kútov Českej republiky, je častým hosťom aj na Slovensku a preto ju snáď ani nie je nutné podrobne predstavovať. Vo svojich setoch s citom kombinuje ostré zlámané slučky s atmosférickými plochami. Hudobnícke schopnosti IM Cyber využíva tiež k vlastnej produkcii, na ktorej momentálne pracuje s talentovaný Kubatkom. O jej sympatiach k žívím hudobným nástrojom svedčí aj to, že občas vystupuje v jam sessions s basgytaristom M. Minárikom. Spoločne s djom 2K pripravila hudbu k divadelnej hre Discopigs. Za oficiálny mix IM Cyber je možné považovať slnkom presvietenú kompiláciu Shadowbox pre časopis Ultramix a cd prílohu magazínu Exit.

B-COMPLEX

Pod menom B-complex sa ukrýva jeden z najväčších talentov na Slovenskej elektronickej scéne, 25 ročný študent VŠMU Matúš Lenický. Hudbe sa začal venovať ako 12 ročný, postupne si prešiel niekoľkými štýlmi až nakoniec zakotvil pri Drum&Bass. Rýchle bicie, mohutné basy a dôraz na melódie, to sú hlavné elementy Maťovej tvorby. Do nových šiat oblieka aj známe slovenské hity, remixoval napríklad Horkýže Slíže, Beatu Dubasovú, Hanu Hegerovú alebo Laca Lučeniča. Spolupráca s Lacom vyvrcholila dvoma B-complexovými remixami na jeho ostatnom albume XLL. Spolupracuje taktiež zo zahraničnými speváčkami, estónkou BadGirl a kanadskou speváčkou djkou a producentkou Ill-Eshou, s ktorou majú spoločný projekt Ill-Complex.

Prioritou je však vlastná tvorba, ktorá si získava uznanie po celom dnb svete. Rýchlo sa zaradil medzi česko-slovenskú špičku, jeho skladby sa objavili na kompiláciách Remark The Silence, Bassground, Back in my mind, Playback.
Skladby mu vyšli napríklad na belgickom Future Sickness, americkom Force Recordings alebo britskom Vibez. Najväčším Matúšovým ale aj celoslovenským úspechom je však vydanie skladby Beautiful Lies na slávnom vydavateľstve Hospital Records, ktorý vlastní Tony Coleman známy aj ako London Electricity, label, ktorý pre svetovú scénu objavil Djov ako High Contrast, Logistics, Mistabishi.

Maťova Djská kariéra začala v Bratislavskom U-clube (súčasný subclub), šancu zlepšovať sa mu dal DJ X2um keď mu ponúkol rezidentúru v novozámockom CCX. Momentálne hráva po celom Slovensku ale i v Čechách a v Poľsku. Spolu s djmi Insom, Tasunom, Verbalom a X2umom majú spoločnú crew 300H (Hrmených). V Bratislave organizujú párty Hromozvod a chystajú aj živé spoločné vystúpenia. Vypočuť si jeho tvorbu možno na adrese http://myspace.com/bcomplexdnb ale skladba Beautiful Lies sa objavuje aj v éteri rádia FM a určite nebude posledná.

SOUNDPHREAKERS

Formácia Soundphreakers stála pri samotnom zrode slovenskej drum & bassovej scény. Jej korene siahajú hlboko do minulosti. Už  v roku 1997 nahrala svoj prvý materiál, ktorý slúžil ako podklad pre album Just Meat. Album bol štýlovo rôznorodý a dal základ ich ďalšiemu hudobnému smerovaniu. V roku 2000 sa v dnes už legendárnom klube Uclub (dnes Subclub) začínajú hrávať ich skladby, a o dva roky neskôr vydávajú v poradí druhý album Notelles Sphere of Infection na vlastnom novozaloženom vydavateľstve Phreak da Sound, ktoré zjednotilo a podporovalo drum & bassovú scénu na Slovensku prostredníctvom kompilácií Remark the Silence. Tieto kompilácie po prvý krát predstavili verejnosti producentské mená, ktoré dnes patria k špičke nielen na slovenskej hudobnej scéne. Rok 2005 je rokom, kedy Soundphreakers začína prezentovať hudobný štýl drum & bass širšej verejnosti. Do obehu púšťa ich tretí album Nu Breed pokrstený anglickým producentom Loxy z vydavateľstva Renegade Hardware, ktorý je vôbec prvým slovenským drum and bassovým albumom. Rádio FM ho vyhlasuje za album týždňa, akadémia populárnej hudby IFPI ho zaraďuje na niekoľko týždňov medzi 10 najpredávanejších albumov na Slovensku, skladba &quotJust feat. Dada" sa drží niekoľko týždňov na prvých priečkach v hitparádach Slovak Gold a TOP FM a dostáva sa do b-rotácie Rádia FM. Tým si vyslúžil miesto v prestížnej ankete Aurel 2006, ako jediný drum & bassový album v kategórii Alternatívna hudba. Spoločne s albumom vychádza prvý slovenský drum & bassový videoklip k skladbe &quotJust feat. Dada", ktorý odvysielala komerčná televízia Markíza a hudobná televízia MusicBox. V roku 2009 oceňuje internetové médium Dnb.sk v rámci ankety Slovak Drum and bass Awards 2008 formáciu Soundphreakers a ich skladbu Terroriste v kategóriách Najlepší slovenský producent a Najlepší slovenský track.  

Počas doterajšieho pôsobenia sa Soundphreakers predstavili na mnohých akciách nielen u nás, ale i v zahraničí, zahrali si napr. ako headlineri v kolíske drum & bassu v UK a vydali niekoľko skladieb na digitálnych vydavateľstvách Special Records alebo Schyzo Records. Nová produkcia od Soundphreakers sa hrá s výraznou odozvou aj v zahraničných rádiách (Leith FM, Bassdrive, Shedbass, Reputation FM, Barebass, ... atď.), tak aj ich duplaty oceňujú zahraniční dji, producenti a majitelia vydavateľstiev (DJ Kid, Decoy, Paul Reset, Miss Reprazent, DJ Crissy Criss, Primo, ... atď.).

KPK

Michal Capela aka KPK was born 16.07.1985 in Novi Sad, Serbia. He comes from a middle class family with some musical background. His grandfather was a sax player and he provided for his family by playing his whole life. KPK started playing on various instruments from early ages ending up as a bass player. He started his music productions somewhere in 2002/03. Using various sorts of programs he produced over five hundred tunes and over one thousand samples and loops. Dubstep music came naturally from his love towards bass and sub and from listening to various genres from hard core to metal in early ages of his teenage life through jungle and garage in very recent period.

In late 2007 he signs with American label Insectmind (now named Milkmoney) to release a track on a compilation 'Fixations:series one' with Hatcha, DFRNT and others and after followed an album 'Where Texture Takes Shape'.
In 2009 UK/Austrian label Dub:iouz brings him in for forthcoming releases on vinyl. In the same year he is on main lineup for Exit festival and is referred to as '...young producer who's production doesn't fall behind after worlds dubstep scene...'.

F@TSOUND

S hudbou sa zblížil už v skorom detstve, kedy navštevoval umeleckú školu kde si zvolil hru na gitare. K elektronickej hudbe sa dostáva okolo roku 2003, kedy navštívil mnoho akcií a prešiel viacerými štýlmi až úplne podľahol čaru lámaných beatov.  
Z jeho vinylov počuť najčastejšie drum&bass, no čoraz viac dubstep. Počas hrania strieda melodické tracky s tvrdým, energickým a temným soundom. Cieľom je vytvoriť silnú atmosféru gradáciou, striedaním a prelínaním viacerých subžánrov. Tento rok zakladá spolu s Le Flouriste a MC Remedy dubstepovú formáciu Dubshoock. Organizuje párty Nudance, Dubflex a Drumshock.
Obľúbení producenti – Break, Calyx, Teebee, Dirtyphonics, Prolix, Cause4Concern, Noisia, Audio, Evol Intent, Spor, Apex, Raiden, Allied, Commix, Black Sun Empire, Bad Company, State of Mind, Reso, Bar 9, Subscape, Skream, High Rankin, Excision, Caspa, Rusko, Noiz, DZ, Nero, Borgore, Bassnectar, Burial, Benny Page, Jazzsteppa, Lapo, Eddie-K, Breakage, Cardopusher ...

Mixované sety nájdete tu

LION DEE

Uz v 12tich ho zaujal hip hop a predovsetkym relacia YO MTV Raps. Onedlho tancoval v hip hopovej formácii.Tancoval približne 8 rokov .V 13tich ho uchvatil lamany beat.Vtedy to bolo este stare dobre Jungle a samozrejme aj veci od The Prodigy.Ako 17rocny hral prvy krat este z obycajnych CD playerov v Dubnickej GOE.Vtedy sa vsak tomu az tak nevenoval… Prelom nastal az v roku 2000, ked sa vratil z vojny.Spociatku hral z DJ CD playerov v dnes uz neexistujucom klube Leeloo.Asi po dvoch rokoch si kupil svoje gramofony Technicks a zacal trenovat.Po mesiaci spravil svoju prvu hip hop party v klube AREA 51, ktory tiez uz nefunguje.
Po nejakom case sa mu dostal do ruk kufor plny houseovych vinylov od Wychitawacsa a tak zacal hravat house.Nahral aj 4 mixovane sety pod nazvom Deep Inside,z ktorych 3 boli aj v eteri Radia FM v nocnom mixe.Svoje prve hranie mimo svojho rodiska si odkrutil v roku 2003 na akcii Beefree v Bratislave,na ktorej hral zatial 5 krat.Tu sa zacala jeho kariera.Po nejakom case sa mu dostali do ruk aj lamane DnB vinyly, ktore priniesol kamarát z Anglicka.
V roku 2005 odohral aj svoj dnb set na festivale Hodokvas v Pezinku,este z pozicanych vinylov.Odvtedy uz precestoval vela miest po celom Slovensku a predstavil sa aj v susednych Cechach a Morave.Momentálne ma tri rezidentne noci.Prva je spolu z Wychitawacsom v Trenčianskom Klube Luc pod nazvom Breaking Soundz,na ktorej sa uz vystriedalo kopu znamych i menej znamych slovenskych, ale aj ceskych mien.Spomenieme napr.Gabanna,Galagha,L+,Smote,Im Cyber,Katcha,VJE,Svetlux a mnoho dalsich.
V Povazskej Bystrici je to akcia pod nazvom Bassing Selection v Planet Music Clube,ktoru pripravuje spolcne z DJmi Phoe a Bukket.Dalsou akciou je Deep Inside,zamerná na house a jeho odnoze v Trencianskom klube Krankenhaus.
Lion Dee sa poklada za univerzalneho DJa,ktory sa nechce skatuľkovat len pod jeden styl a mozno tym je aj zaujimavy. Snazi sa z kazdého stylu nieco zobrat a vsunut prvky do ineho.Veľmi rad hráva liquid spojeny s tvrdsimi beatmi.V jeho setoch najdete dynamiku a radost.Snazi sa,aby kazdy jeden mal dej.Najnovšie zacal dost prezentovat aj breakbeat a vratil sa aj k houseu.BB set odznel aj v eteri radia FM_webcasting, ktory sa dostal aj do Top read articles na serveri www.breaks.sk, s ktorym splupracuje hlavne ako fotograf z akcii.

TWIST

Dj Twist vlastným menom Tomáš Chorvát pochádza z malej dedinky pri Trenčíne z Trenčianskej Turnej.Elektronickú hudbu začal počúvať už v mladom veku.Asi v 10tich rokoch ked ju začal počúvať aj jeho starší brat.Dlho sníval že si kúpi gramofóny a začne hrávať.Až nakoniec si ich kúpil po lete 2007. Hned sa začal učiť a hrávať po miestnych
kluboch a akciách. Zatial si zahral v kluboch v okolí Trenčína a v niektorých bratislavských kluboch. Twist sa nebojí a má rád mnoho žánrov hudby ale najviac mu imponujú TechHouse-Minimal a jeho odnože, Drum&Bass a v poslednom čase aj DubStep. Pri hraní kladie veľký dôraz technickému prevedeniu mixingu.V súčastnosti má svoju pravidelnú párty v trenčianskom MadHouseClube s názvom Algorhythm, ktorej je aj so svojím starším
bratom rezidentom.

VJs Mapo a RMI

Mapo sa venuje okrem VJingu aj hraniu dubstepu.

NUDANCE in da Piano
NUDANCE in da Piano

Zdroj: Nudance

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch