Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

ROBERT BURIAN vydáva svoj debutový album SOUND PARK

ROBERT BURIAN vydáva svoj debutový album SOUND PARK

Už na začiatku februára sa so svojim debutovým albumu, SOUND PARK, predstaví nielen svojmu domácemu, slovenskému, ale i zahraničnému publiku známy a úspešný DJ a producent – Robert Burian.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 27.01.2010 - 10:41

Robert Burian sa hudobnej produkcii venuje už viac ako 15 rokov, jeho skladby vychádzali a naďalej vychádzajú v renomovaných svetových vydavateľstvách, absolvoval nespočet vystúpení v zahraničí, ale aj doma.

Robert Burian produkuje skladby vo viacerých štýloch, ako autora hudby ho možno nájsť v skladbách známych slovenských rapperov (Rytmus, Kaidžas), pripravil remixy napr. pre Daru Rolins, no vo svete sú známejšie skôr jeho tanečné skladby v štýloch trance, progressive-trance, tech-trance i iných, ktoré sa pravidelne objavujú v playlistoch najuznávanejších svetových DJov.

Z albumu Sound Park boli do slovenských rádií nasadené ako prvé jeho autorská skladba „Nudei“ a remix skladby Mira Žbirku „22 dní 2009“. V septembri sa do sveta dostala skladba, ktorú Robert Burian pripravil so Zdenkou Prednou (nielen ako speváčkou, ale aj ako textárkou) – „You“. Skladbe sa dostala podpora, ktorá ju dostala v januári 2010 na prvé miesto v rebríčku Markusa Schulza (TOP 15 January 2010), do svojich rozhlasových show i do playlistov svojich vystúpení ju zaradili viaceré známe mená (Markus Schulz, Tiesto, Ferry Corsten a mnohí iní).

Album Sound Park je naozaj „parkom zvuku“. Robert Burian na ňom spojil to najlepšie zo svojich skúseností ako DJa a producenta, ale aj ako vyštudovaného muzikanta.

Robert Burian je najlepším dôkazom toho, že tvrdenie typu: nemáme šancu sa našou (slovenskou) hudbou presadiť vo svete je chybné. Ešte pred rokom som o ňom v zásade nič netušil - moja chyba. Už v lete 2009 som u neho doma v úžase pozeral na zbierku niekoľkých desiatok vinylových maxisinglov aj CD kompilácií, na ktorých boli jeho autorské skladby ako aj jeho remixy nahrávok jeho DJ-ských kolegov z celého sveta na viacerých renomovaných tanečných labeloch. Skrátka poznal ho celý svet okrem (až na pár výnimiek) rodnej krajiny. Odvtedy komunikujeme veľmi často a ja neprestávam žasnúť nad jeho pracovitosťou a invenciou. Keď sme mu vo vydavateľstve nadškrtli možnosť, aby sa pohľadom DJ-a súčasnosti pozrel na slávne slovenské hity 80. rokov (22 dní, Sklíčka, Po schodoch) obratom dodal svoj pohľad na notoricky známe skladby, z ktorých padla sánka nielen mne, ale aj ich pôvodným interpretom a autorom. A len tak "akosi mimochodom" prišli aj vokálne skladby a
zrazu (vďaka YouTube) zisťujeme, že skladba slovenského autora a interpreta so slovenskou speváčkou "funguje" na tých najväčších tanečných party tých najrenomovanejších DJ-ov. Skladba You (Robert Burian feat. Zdenka Predná) je regulárny celosvetový tanečný hit. Dnes už Roberta Buriana konečne začína spoznávať aj Slovensko a neskromne si myslím, že jeho Sound Park bude albumom, ktorý zmení dejiny slovenskej populárnej hudby minimálne v
oblasti tanečnej hudby. Je prierezom viacerých "podôb" Burianovej tvorby, ktorý ich navyše skvelým spôsobom spojil do jedného celku. Sound Park nie je zbierkou jeho skladieb ale celkom, ktorý jednotlivé súčasti ešte viac umocňuje v tom najlepšom slova zmysle slova núti poslucháča počúvať ho znova a znova.
Juraj Čurný, Forza Music

Robert Burian - Sound Park
Robert Burian - Sound Park
TRACKLIST:

01 INTRO
02 PING PONG
03 vs Miro Žbirka - SEVEN DAYS 2009
04 NUDEI
05 feat. Cookie - FAMOUS STAR
06 feat. Zdenka Predná - YOU
07 feat. Miro Jaroš - FREE
08 SOUND PARK
09 MAFIA
10 vs Miro Žbirka - SEVEN DAYS 2009 (main room mix)
11 vs Modus - TY, JA A MÔJ BRAT (Sklíčka 2009)
12 vs Richard Müller - PO SCHODOCH 2009
13 vs Miro Žbirka - 22 DNÍ 2009
14 feat. Zdenka Predná - YOU (chill mix) - Outro
BONUS
15 vs Kaidžas - NEHAJ HUDBU HRAŤ!

Autor: Publikoval Kokpit

Zdroj: Forza Music

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch