Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Rozhovor s Temper D a last info – SPIRAL 26: 5th birthday party

Rozhovor s Temper D a last info – SPIRAL 26: 5th birthday party

Sobota, party, drum&bass, Zvolen, Spiral26 a Temper D. Rozhovor s headlinerom narodeninovej oslavy bookingu Spiral o ktorý sa postaral Vlko a dalšie iné užitočnosti. Klikni a čítaj ďalej...

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 02.10.2008 - 12:50

Tak teda nazdar .. predtým ako začneme, povedz nám čo si robil predtým ako si sa pustil do odpovedania. Čo robí veľký Temper D, keď vlastne nič nerobí?

Pred týmto som robil nejaké recenzie pre Knowledge Mag ako hosť. Bolo super počuť kopu zatiaľ nevydaných trekov na rôznych labeloch a vyjadrovať na ne svoj názor. Mimo toho dosť času trávim v štúdiu. Stále sa mám toho dosť čo učiť, čo sa produkcie týka. Mimo hudby trávim čas s deťmi, ktoré majú problémy s učením, v jednej škole v Londýne, a veľa veľa hrám futbal, behám a trávim čas s rodinou a priateľkou.

Keď som sa na tento rozhovor pripravoval, objavil som niekoľko stránok s niečím čo by sa dalo nazvať profil, ale ani v jednom som nenašiel nič o tvojich skromných začiatkoch. Všetky tie texty sa začínali už s tromi - štyrmi gramcami, ale všetci vieme, že to tak nefunfuje :) Takže čo príbeh o tvojom prvom stretnutí s gramofónmi? A nemusíš sa hanbiť – každého prvý mix bol nahovno ;)

Vzal som to štandardnou cestou – býval som veľmi oddaný raver, ktorý počúval dosť kaziet, čo sa neskôr vyvinulo v djing a nakoniec aj produkciu. Na začiatku som o tom vlastne vôbec neuvažoval ako o kariére. Proste som miloval hudbu, ale postupne som sa stal taký posadnutý hraním, že pre mňa roky akoby neexistovalo nič iné. A to som mal na začiatku šemitný pár lacných remeňových gramcov a mixák z osemdesiatych rokov. Nahrával som si pásky a púšťal som ich kamošovi, ktorý bol v tej dobe trance dj. Pri ich počúvaní najskôr nemal na tvári príliš blažený výraz, ale zlepšilo sa to. Čo bolo ťažké, a oveľa ťažšie ako dať dokopy nejaké dosky, bolo sa naučiť robiť treky – prvá doska mi vyšla v roku 2002, ale vždy za mnou stál nejaký iný človek. Až pred pár rokmi sa mi konečne podarilo niečo pretlačiť samému. Odvtedy som sa mnoho vecí ohľadom produkovania naučil sám alebo sledovaním tutoriálov.

DJ Temper D

Na rozdiel od vačšiny dnešných dj’s, tvoje sety obsahujú veľké množstvo podštýlov. Osobne som v nich už počul dosť zvláštne veci (Tiffany ‘I think we’re alone now’), ale čo už. Pokrývaš celé spektrum alebo je niečo, čo by si fakt nikdy nehral?

Tú vec od Tiffany nevlastním, takže dík! [pozn. vlko : ale má .. len sa vyhovára - našiel som ten trek -- Logistics vs Ttiffany -Together Alone Now (K-Fire blend).. muhuhehe :) ] Hrám čokoľvek čo chcem, takže predpokladám, že to spektrum asi pokryjem celé. Samozrejme, že existujú veci, ktoré už prešli príliš ďaleko za hranicu hlúposti, aby ste ich mohli hrať dospelím ľudom, alebo sú jednoducho na zamyslenie – a to nie v dobrom zmysle slova, aby som ich chcel zahrať niekde v klube... Ale všeobecne – ak sa mi to páči, zahrám to... Správanie niektorých „čurákov“ na dnb parties, ktorí chcú celý večer počúvať len jeden sound ma úplne vytáča. Polhodinu tancujú na techno-dnb Offkey časť setu a potom proste prekrížia ruky a nadávajú keď zahrám niečo iné, zatiaľ čo ostatní okolo skáču a bavia sa. Je smutné, že niekto taký prístup vôbec má.

Neinklinuješ pri všetkých tých variáciach aj k iným štýlom? Počul som napríklad, že si veľký poslucháč techna. Nechceš niekedy zahrať mix s kopou rôznych hudobných štýlov?

Mal som kopec setov v ktorých som hral všetko od starej školy cez dubstep, techno, elektro atď. Len ich nehrávam počas dnb nocí, keďže som booknutý kvôli niečomu inému. Môj Offkey podcast prakticky neobsahoval žiaden drumový trek.

DJ Temper D

Začiatkom tohto roka si rozbehol vlastnú značku ‘Temper D Productions‘. Pokiaľ sa nemýlim, v súčastnosti sú von dve placky. Aké máš s labelom plány? Ponúkneš zmluvu aj novým a neznámym menám, alebo to bude dlhodobá spolupráca s už osvedčenými umelcami?

Máš pravdu. Zatiaľ máme vydané dve dosky. Ďalšia bude môj trek ‘Chessboxer’. Hrávajú ho Raiden a Proket, čo ma veľmi teší, a veľmi dobré reakcie mám od ľudí ako Future Prophecies, a dokonca sa mi kvôli nemu ozvali aj Pendulum. Na flipe bude úplne šialená techno dnb vec od Cooh-a zvaná ‘Adons’. Neskôr to budú nejaké remixy, na ktorých robia Raiden a Dean Rodell z Dying Punks. Vydavaťeľstvo som založil, aby som sa zameral presne na takú hudbu , akú by som sám chcel tvoriť a vydávať spolu s ľudmi, ktorí stoja pri mne už nejakú dobu a ktorých si vysoko cením. Je na to, aby som ukázal vlastnú hudobnú chuť a proces môjho učenia. Idem digitálne vydať dosť vecí s novšími umelcami ako Brandon Miles, Diode a Malsum, a ak by sa objavilo niečo, čo by skutočne vyčnievalo z radov priemeru, zvážil by som dať ten trek na dosku bez ohľadu na to, kto ho spravil.

Prezraď nám – aké sú tvoje top 5 v nasledujúcich kategóriach – Hudba, Film, Pornohviezdy :) A neklam – zistíme si to ;) (pozn. vlko : nasledujúcu odpoveď píšem bez akýchkoľvek úprav – nič som nemazal ani neprekladal..)

Rhythm is Rhythm – Strings of Life
Alex Reece – Pulp Fiction

Keď sa pozerám na tvoj kalendár hraní, je mi jasné, že často cestuješ. Ostávaš niekedy pár dní a nasávaš kultúru mesta, alebo sa ponáhľaš na najbližší let domov?

Pravdupovediac – väčšinou ostávam v mieste konania veľmi krátko – hneď po party cestujem domov. Raz za čas, ak je to nejaké miesto kde som ešte nebol, s priaťeľkou ostaneme a očekujeme si kam sme sa to vlastne dostali. Bolo by to síce super, ale promotéri sú povinní zabezpečiť ťa len na noc vystúpenia a keďže je to vlastne práca, nemôžes k hraniam v zahraničí pristupovať ako k dovolenke, inak sa tým nikdy neuživíš.

DJ Temper D

Späť ku kalnedáru – hral si vo väčšine štátov Európy, v Austálii, v USA .. proste na kope miest. Kde sa ti najviac páčilo?

Pred pár rokmi som hral v Budapešti, deň potom ako som stratil otca, a ten večer bol určite niečo viac kvôli mnohým dôvodom, ale to ako dav reagoval bolo proste úžasné. Už som dlho nevidel takú zanietenosť a odohral som trojhodinový set ktorý sa zdal byť asi 30 minút. Ďalšie super miesta boli Kijev, Kapské Mesto v Južnej Afrike bolo úžasné, a Los Angeles bolo pre mňa veľmi príjemným prekvapením, pretože som ani netušil, akí budú všetci priateľskí.

Ďalej – hranie na štyroch gramcoch znie ako kopa trénovania a skúšania. Koľko voľného času vlastne tráviš za mixákom, aby si sa udržal vo forme?

Vlastne už ani netrávim čas len tak hraním, pretože ten čas je potrebný inde – musím sa starať o label a tvorím hudbu, ale predtým som hrával dosť veľa. Ale stále doma hrávam nové veci čo mi ľudia posielajú predtým ako ich odohrám niekde vonku. Inak by som musel len odhadovať ich štruktúru počas samotného hrania, ale to mi príde neprofesionálne.

Aplikuješ okrem gramcov princíp “čím viac, tým lepšie” aj iným aktivitám? Napríklad počtu pív v piatkový večer pri bare? Kľudne pridaj aj iné, ak sa cítiš :)

Jasné.. povedal by som, že ako väčšina mojich kamošov aj ja dosť pijem. Myslím, že Justin Hawkins povedal: ”Ak sa niečo oplatí robiť, treba to preháňať.” Aj keď je pravda, že on skončil dosť zle, však?

A samozrejme tu máš vlastný riadok, do ktorého môžeš napísať akékoľvek posledné slová predtým, ako sa stretneme vo Zvolene.

Ešte som u vás nebol. Teším sa :)

Viac Info o Temper D, ako aj videá a  linky na mixované sety na: www.temperd.co.uk

Lineup na sobotný večer:
21:00 – 22:00 – ES_HA (Spiral)
22:00 – 23:00 – DVK (Spiral/Quack)
23:00 – 00:00 – HRR.NEC (Redrum)
00:00 – 02:00 – TEMPER D (Off Key/Renegade Hardware/Cell/UK)
02:00 – 03:00 – ELWIRA (Spiral)
03:00 – 04:00 – KUBO (Spiral)
04:00 – 05:00 – RUDLO (Spiral)

Mapa ku klubu
Start: 21:00
End: 05:00
Entry: 150 Sk / Pre tých z vás ktorí sa zúčastnili party SILVER (26.9.08) vo World klube a obdržali špeciálnu Spiral kartičku dostávajú automaticky zľavu na vstupnom 20% a welcome drink, ako pozornosť.

Specials: New sound!, Lights, Vidoprojection by Vj Stanly, Deco, Fresh fruit

Tešíme sa na vašu návštevu.

Zdroj: Spiral crew

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch