Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Tecktonik Fight Slovakia

Tecktonik Fight Slovakia

Všetkým fanúšikom elektronickej hudby, tanečníkom a vyznávačom tanečného štýlu tecktonik (electro dance) dávame do pozornosti dátum 19. decembra 2009, kedy sa v Košiciach vôbec po prvý krát uskutoční celoslovenská tanečná súťaž pod názvom „Tecktonik Fight Slovakia 2009“.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 27.11.2009 - 04:00

Tak ako v iných tanečných štýloch existuje „zdravá“ rivalita medzi jednotlivými tanečníkmi či tanečnými skupinami, ktorí sa svojimi tanečnými kúskami prezentujú na súťažiach, tak i tecktonik si na Slovensku nachádza čoraz viac súťaženia chtivých jednotlivcov či skupín. Nechali sme sa taktiež inšpirovať zahraničnými krajinami, kde sa pravidelne organizujú tanečné súťaže v štýle tecktonik (electro dance), známe pod názvom „Vertifight“ a tak vám prinášame prvú celoslovenskú tanečnú súťaž svojho druhu: Tecktonik Fight, s podtitulom „Electro dance“ a „Tecktonik battle“.

Tecktonik

Týmto vyzývame všetkých tanečníkov tecktoniku (či už začiatočníkov alebo pokročilých) aby neváhali a prihlásili sa do tejto prvej celoslovenskej súťaže Tecktonik Fight, kde sa bude súťažiť samozrejme o zaujímavé ceny. Ukážte svoj tanečný talent a prihláste sa do tejto súťaže a to vyplnením „prihlasovacieho formulára“, ktorý si stiahnite TU! a následne odošlite mailom na adresu: Tecktonikfight@azet.sk. Je potrebné vyplniť všetky údaje uvedené v prihláške. Vyplnenú prihlášku môžete poslať aj poštou na adresu:
Marek Hojstrič
Lorencová 1099/9
053 42 Krompachy

prípadne sa registrovať aj telefonicky na čísle organizátora: 0915 648 921 . Súťaž nie je vekovo obmedzená!

Uzávierka prihlášok je do 14. decembra 2009! Registračný poplatok každého tanečníka je 3 EUR (platí sa až v deň súťaže priamo na mieste, t.j. v športovej hale SOŠ Železničná Košice, kde tanečníci dostanú svoje registračné číslo)  a súťažiť sa bude v dvoch hlavných kategóriách: chlapci a dievčatá. O víťazoch tanečnej súťaži bude rozhodovať trojčlenná porota, ktorá bude hodnotiť:

 • talent tanečníka – prispôsobenie tanečných prvkov a pohybov k hudbe
 • celkový umelecký dojem
 • štýl tanca
 • prevedenie tanečných prvkov


Podrobné pravidlá súťaže nájdete TU! a budú zaslané každému uchádzačovi a taktiež oznámené na mieste akcie. Po súťaži a vyhlásení výsledkov vás o 21:00 hod. všetkých pozývame do neďalekého klubu Stars v Košiach, kde bude pokračovať TCK After Party s djmi: Paulo Mewini, T Mike, Wirro, EvoGee, Lazio a okrem electro house si môžete zatancovať na progressive či techhouse.

Tecktonik

Súhrn dôležitých  informácii a časový rozvrh akcie:

Názov akcie: Tecktonik Fight Slovakia 2009
Dátum akcie: 19.12.2009
Miesto konania: Športová hala SOŠ Železničná, Košice (ul. Palackého 14)
Organizátori: Tecktonik klub KR ( KR ELECTRO), Centrum voľného času Prima Krompachy, Stars music club a Stredná Odborná Škola Železničná Košice
Kontaktná osoba: Marek Hojstrič, 0915 648 921, marecek_003@azet.sk

Timeline:
13:00 – registrácia a zápis tanečníkov
14:00 – oficiálny štart akcie, privítanie, predstavenie, príhovor, tanečné show v podaní hostí: Tecktonik klub KR ( KR ELECRO ), Electro dimension crew Poprad, Tecktonik online Club Lučenec, CZECH TECKTONIK KLUB
15:00 – Začiatok sútaže – 1. 2. 3. 4. Kolo
18:00 – Battle: Slovakia vs. Czech Republic
19:00 – Finále
20:00 – Záverečné vyhlasovanie víťazov, oceňovanie, poďakovanie
21:00 – TCK After party @ STARS music club Košice (with DJs: Paulo Mewini, T Mike, Wirro, EvoGee, Lazio)

Tecktonik

Na záver tecktonik v skratke:
Tecktonik (skrátene TCK), tiež známy ako Electro Dance, či Milky Way je francúzsky štýl street dance. Tanec sa tancuje na elektro hudbu založenú na zmesi techna, rave a hip-hopu. Vznikol v r. 2000, kedy partia Parížanov začala tancovať svoje prvé choreografie. Netrvalo dlho a tento tanec sa rozšíril do celej Európy. Dnes je známy po celom svete. Tecktonik v roku 2006 prišiel ako nová tanečná vlna aj na Slovensko. Dnes máme na Slovensku niekoľko tanečných skupín i tanečné školy kde sa tento tanec vyučuje. Komunita tanečníkov a fanúšikov sa rozrastá zo dňa na deň. Druh tanca a špecifická melodická hudba spôsobil doslova „boom“ medzi tanečnými štýlmi ale i priaznivcami elektronickej hudby.

Tecktonik Fight - 19.12.2009

Autor: Mewin

Zdroj: I Love Music

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch