Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Beatz.25 - Rozhovor s Dj X2UM

Ďalší rozhovor k Lixxovej žúrke BEATZ s poradovým číslom 25, kde sa predstavia dnb djs ako Bifidus Aktif, Fezry a Dj X2UM. Meno toho posledného z menovaných Vám organizátor predstaví v nasledujúcom rozhovore.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 07.02.2007 - 13:01

Dj X2UMAko sa ti darí a čo si poslednú hodinu počúval??

X2UM : Ahoj, práve teraz som vstal, takže ešte ani neviem čo mám odpovedať. ;)  Ale pravdepodobne sa na jar presťahujem z Piešťan do Bratislavy a budem sa venovať viac nášmu novému 300h a tak. Poslednú hodinu som nič nepočúval, ale včera naposledy Questions od B-complex.

V januári sa uskutočnila v CCX oslava tvojich narodenín na ktorej zahral Kasra. Ako sa ti páčilo na vlastných narodeninách a ako hodnotíš s odstupom času túto akciu??

X2UM : Vzhľadom na to, že od júna minulého roku (keď u nás hral Aphrodite) boli iba party s tvrdým drumandbassom, som sa rozhodol, že na narodeniny si pozvem Kasru a kamaráta Shortza. Oni reprezentovali štýly, ktoré chýbali z akcií BREAK IT. Touto cestou musím poďakovať každému, kto prišiel. Thanks for the support and big up!

Pravidelne zostavuješ program tohto klubu, podľa čoho vyberáš Djov ktorých zavoláš?? A je niekto koho by si tam chcel počuť hrať ale zatiaľ to nevychádza??

X2UM : Dávnejšie som podporoval oldschool, raggajungle a liquidfunk, preto tu boli Krinjah, Rcola, SKC či Chris.SU, ale to sa nedá. Nastúpila nová generácia návštevníkov vychovaná na Subfocusovi, Noisii alebo Pendulum, takže som sa im prispôsobil a vyberám si podľa DJov podobného žánru. Mojim snom je naďalej spraviť Therapy Session alebo zavolať Nickyho Blackmarketa či Phantasy.

Keďže máš na starosti bookovanie Djov, asi si už za ten čas získal prehľad o tom, čo dokáže návštevníka drum and bassovej party na Slovensku najviac potešiť. Takže ktorí Dji sú jasnou zárukou plného klubu?? :-)

X2UM : Otázka je, že v ktorom meste to myslíš(?). V Bratislave sa mi zdá, že ľudia hľadajú kvalitu, kým v Nových Zámkoch je viac-menej o tom, že aké meno príde. V ostatných kluboch to až tak nepoznám.  Zárukou plného klubu je jednoznačne dobre pripravené promo a veľké meno ako Ed Rush, Zinc, Dieselboy, Noisia, Hive, Subfocus, Pendulum, BSE, FP, Grooverider, atď.

Ako v súčasnosti vnímaš slovenskú drum and bassovú scénu?? Súhlasíš s tým, že to v Nových Zámkoch najviac žije?? A nemyslíš, že práve preto, že sa tam skoro každý víkend odohráva nejaká dnb party to bude mať za následok, že tam záujem o dnb najskôr opadne??

Dj X2UMX2UM : Čo sa týka parties, tak jednoznačne to žije najviac u nás v NZ. Veď sú tam dva kluby a chalani z No.3 sa taktiež veľmi snažia. Drumandbass v Nových Zámkoch už padol vtedy, keď sme tam mali mesačne 4 až 6 dnb akcií. Ľudia sa prejedli. V súčasnosti sa to pomaly oživuje. Noví návštevníci prichádzajú a o skalných sa treba postarať, aby neodchádzali.

Každý raz chodil na party, bavilo ho to, neskôr sa z niektorých stanú Dji. Tí z ktorých sa nestanú, si to aj naďalej na party užívajú, skáču ale Dji už potom nie. Nebaví vás to už potom alebo ako to je?? Často premýšľam, kde je pravda... Poznáš odpoveď a ukončíš moje trápenie??

X2UM : Tým, že sa človek niečo nové naučí dačo staré stratí. Vnímanie hudby sa mení hlavne. Party pre DJa je potom kombináciou na seba namixovaných platní. A aj nechtiac počuje prechody a nie hudbu, ktorá by mala vyzývať do tanca.

Máš toho určite veľa precestovaného. V ktorých kluboch sa ti najviac páčilo, či už u nás alebo v zahraničí??

X2UM : Ja až tak veľa necestujem, ale najviac sa mi páčilo v Prievidzi, keď sme dávali s Insom b2b. Nikdy na tú atmosféru nezabudnem.

Na BEATZi zahráš dvojhodinový liquid funkový set. Na čo sa môžu tešiť tí, ktorí prídu už od začiatku??

X2UM : Zahrám dvojhodinový liquidfunk? No dobre, to som nevedel.  :)
Tak tí, ktorí prídu na začiatku si môžu vychutnávať muziku od Calibre, Mutt a iných.

A o čo prídu tí, ktorí prídu až na konci?? :-)
X2UM : O hádzanie crossfaderom. :D

Keby si bol DJ Logistics, zremixoval by si The Nine??

X2UM : Vybral by som základnú slučku. Otočil by som a mal by som základ pre remix. Ešte by som pridal loopované vokály od Bjork, kladivo, pílu a zbíjačku. Pretlačiť cez jemný filter a je to hotové. ;)

Ďakujem za rozhovor.
X2UM : Aj ja pekne ďakujem. Zdravím 300h!

Beatz 25

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch