Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

DJ PIZZ@DOX: Are u Trancy + rozhovor

Je to už nejakú dobu, čo je v tíme TranceMusic.sk dj, ktorý si hovorí Pizz@dox. Jeho tvorba sa stala veľmi úspešnou, preto sa Vám dnes predstaví nielen ďalším kvalitným setom, ktorý je zároveň prvým zo série Are U Trancy ale aj krátkym rozhovorom, v ktorom Vám opíše svoje začiatky, ako aj plány do budúcnosti.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 01.02.2007 - 18:23

Jeho najnovšie dielko "Are U Trancy vol.1" nájdete na tomto linku: Pizz@dox - Are U Trancy. Tracklist k nemu nájdete v článku. A teraz už samotný rozhovor!

Interview s Pizz@dox:

Si novým booking djom webu TM. Začnime ale v tvojich úplných začiatkoch. Ako si sa dostal k hudbe, konkrétne k trance-u a hlavne čo ťa viedlo k dj-ingu ako takému?

Pizz@dox : No, každopádne je to zaujímavá otázka. Viedlo ma k tomu asi to, že vždy nám doma hrala muzika. Keď som bol menší môj otec fičal na „komerčnom trance“, a tak som si aj ja na nete začal vyhľadávať skladby od rovnakých interpretov. Zlom nastal, keď mi kamarátka požičala CD so setom Paul van Dyka z roku 1990, a ten ma úplne fascinoval. Od vtedy som začal sťahovať sety Paula a všímal som si hlavne tracklisty. A vtedy som prestúpil na ten ,,pravý“ trance ako ho prezentujem teraz.

Ako si teda začínal s dj-ingom. Kto všetko, ak niekto taký je, ti s tým pomohol?

Pizz@dox : Tak začiatky boli zaujímavé :-D. Asi ako väčšina „magorov“ do hudby som začínal na softoch. Najskôr DSS DJ, neskôr Traktor a nakoniec Virtual DJ. K Abletonu som sa dostal asi pred rokom, a rok som sa na ňom učil J. Ale Dj-ské začiatky sa datujú do roku 2004 keď som sa po prvý krát dostal k prehrávačom. Cez leto, keď som robil čašníka v jednom trenčianskom podniku som sa zoznámil s tamojšími DJmi a stali sa z nás dobrí kamoši. Neskôr ma sami zobrali pozrieť na party a nechali ma si tam aj zahrať. A potom to už išlo samo. Pár menších akcií a súkromných party. Inak nič väčšie. Nejako som sa k tomu nevedel „dokopať“. Ale teraz už robím všetko pre to, aby tých akcií bolo čo najviac.

Aký štýl hudby teraz hrávaš. Je to výlučne trance? Rovnako ma zaujímajú interpreti, ktorých obľubuješ, a ktorých tvorba sa často vyskytuje v tvojich mixoch...

Pizz@dox : Určite nemám vyhradený štýl, nehrávam iba trance. Hrám proste elektronickú muziku, a to je všetko od krásneho progressivu až po tvrdé techno. Osobne sa mi veľmi páči uplifting trance. Je krásne keď počujete track a nabiehajú Vám z neho zimomriavky po celom tele. Taktiež obľubujem tvrdšiu časť trance-u, a to tech-trance. Čo sa interpretov týka, tak vymenovať všetkých by zabralo dlhú stránku, ale poviem tých naj naj naj. Na začiatok je to určite Phynn. Tento chlapík robí skvelé skladby, všetko sú to perličky. Ďalej Sander van Doorn, ktorého ja považujem za jedného z naj DJ-ov súčasnosti. Vyhľadávam všetky jeho sety a skladby a dosť som sa naučil z jeho spôsobu mixovania. Určite musím spomenúť aj duo DJ Danjo & Styles. Ich remixy a tracky ma vedia skvelo naladiť. Strašne sa mi páči, že robia veľmi dlhé a prekrásne melódie. Ďalej ma napadá Mike Foyle, ktorého tvorbu taktiež obľubujem ;-). John O’Callaghan, tento borec si ma veľmi získal skladbami Exactly a Deadlock. Určite podporujem tvorbu Blakea Jarrela, jeho remixy sú priam skvelé. Ďalej sem patria aj známi umelci, ako Octagen, Alex M.O.R.P.H., Tiesto, AvB, PvD, Marcos, Mark Norman, Sebastian Ingrosso, Steve Angello, Ian Carey, Eric Prydz, Benya, Shah, Jose Amnesia, Matthew Dekay, Yanave (Evanya), Kyau & Albert, Ronski Speed, RE:locate, Orjan Nielsen a.k.a. DJ Governor, Mike Koglin, Smith & Pledger, Sunny Lax, Daniel Kandi, Above & Beyond, Aly & Fila, Marc Marberg, Lange, Gareth Emery, Markus Schulz, Maor Levi a.k.a. Maori, 4 Strings, Carlo Resoort, Techno-Punk, Martin Roth, Alexei Zakharov, Dreas, Mike Perry, Cosmic Gate,Kuffdam & Plant, Terry Ferminal, Leon Bolier, Joop, Richard Durand, Krzyzstof Chochlow, Nitrous Oxide, P.O.S., Giuseppe Ottaviani, Mr. Sam, T4L, Airbase, Sean Tyas, Stoneface & Terminal, Nu-NRG, Mac & Mac, Gabriel & Dresden, ...a ešťe oveľa oveľa viac!!!!

Pizzadox

Prejdime teda k bookingu. Prečo práve TranceMusic? Zvažoval si aj iné možnosti? Čo od TM očakávaš?

Pizz@dox : Čo očakávam od bookingu??? Určite zviditeľnenie. Takto ma poznali viac-menej iba kamoši, teraz je to už trošku širšie. Návštevníkom TranceMusic-u, a ľudom vo všeobecnosti chcem ešte viac pootvoriť dvierka do sveta trance-u a ukázať im, aké krásy sa tam dajú nájsť ? A preto im odovzdávam svoje sety a dúfam, že sa budeme mať možnosť stretnúť na party a svojím setom Vám prerozprávam svoj príbeh. Lebo najkrajší pocit na svete je ten, keď stojíte nad ľuďmi a ovládate ich pomocou hudby. Ohľadom môjho vstupu do TM teamu, iné možnosti som pravdupovediac ani nezvažoval. Booking mi odporučila nifra , ktorej som vďačný za to, že ma prehovorila a aj pomohla zariadiť tento vstup.

Tvoje sety patria k jedným z najsťahovanejších na webe. Kedy ťa však budeme môcť počuť hrať naživo?

Pizz@dox : Čo sa akcií týka, tak sú v príprave ale ešte je skoro o nich písať kým to nieje definitívne potvrdené. Určite si chcem zahrať v meste kde študujem (Nové Mesto nad Váhom). Inak v našej relácií na rádiu Protonic s názvom „TranceMusic DJs Night“ mi patrí každá prvá streda v mesiaci v čase od 20:00 do 21:00 kde sa Vám predstavím muzikou, ktorá ma zaujala. Za ten mesiac toho vyjde vždy strašne veľa, a hodina sa mi zdá málo, ale pokúsim sa pre Vás vždy namixovať set z tých skladieb, ktoré považujem za naj v aktuálnom mesiaci.

Prejdime ešte k tvojmu poslednému kúsku s názvom Are U Trancy . Prečo sa oplatí tento set stiahnuť? Načo sa môžeme tešiť?

Pizz@dox : Sety s názvom „Are U Trancy“ som začal robiť v roku 2004. Do dnešnej doby bolo spravených 58 dielov. Pre TranceMusic.sk som sa rozhodol začať odznova a preto vznikol prvý set s podtitulom vol.1. Ďalšie sety budú samozrejme časom pribúdať. V tomto podľa mňa veľmi energickom sete sa môžete tešiť na ešte oficiálne nevydané skladby, ako aj na to naj, čo vyšlo v januári tohto roka. Set začína pozvoľna introm, za ktoré vďačím ReOrderovi, a potom nastupuje môj vlastný edit skladby WYN od Nica Chagalla. Táto skladba ma veľmi prekvapila a špeciálne pre tento set som spravil edit. Následne nastupuje track Megashira, ktorý je pre mňa tým povestným TOP trackom za tento mesiac. Po tomto tracku pokračuje set veľmi energickým tempom v podanú Lange vs. Gareth Emery a Jam-X & De Leon po ktorých som sa rozhodol trošku pritvrdiť a set dostáva novú podobu toho najnovšieho tech-tranceu. Ku koncu sa set uberá cestou uplifitngu. Špeciálne pre Sokolíka je tam pridaný posledný track Dreas vs. Mike Perry, ktorý určite očarí viacero trancerov.

Na záver ma ešte zaujíma výber naj skladieb, ktoré ťa poslednú dobu zaujali a na ktoré sa určite môžeme tešiť v ďalších kvalitných setoch.

Pizz@dox :
O’Callaghan & Kearney – Exactly & Deadlock
Marc Marberg with Kyau & Albert – Megashira
Alexei Zakharov – Chrome (Benya Remix)
Kuffdam & Plant feat. Terry Ferminal – The Ones We Loved [Pizz@dox Edit]
Nic Chagall – What You Need [Pizz@dox Intro Edit]
ReOrder – Secret Senses
Shiloh vs. Luke Chable feat. 3 Colours & Hawk - Oz Morning Dust (Chris Chambers Bootleg)
Dreas vs. Mike Perry - Arctic Sweep
Mike Foyle – Firefly
Ronski Speed – The Space We Are (John O’Callaghan Remix) [Michael Jast Edit]
Nitrous Oxide – Territory
Joop – The Future
Interstate vs. Sander van Doorn - Remember Sun Goes Down (First State Mashup)
Tranzident & Suta – Day By Day (Peter Dubs Eextended Mix)
Kirsty Hawkshaw meets Tenishia - Outsiders (Jose Amnesia Remix)
Jose Amnesia feat. Jennifer René – Louder
Anna Nalick - Breathe (Blake Jarrell Remix)
Scissor Sisters - Land Of A Thousand Words (Junkie XL Remix)
Eddie Sender - Aum Gasana
Mac & Mac – Rippin‘ Base
je toho oveľa viac J..ale myslím si, že toto stačí...

Ďakujem za rozhovor.

Pizz@dox : Aj ja ďakujem....

Pýtal sa: Sokolik (trancemusic.sk)

- Link na stiahnutie
- Celá tvorba

Tracklist:

01. ReOrder - Secret Senses (Special Intro)
02. Nic Chagall - What You Need [Pizz@dox Intro Edit]
03. Marc Marberg with Kyau & Albert - Megashira
04. Lange vs. Gareth Emery - Another You Another Me
05. Oreja - Vacilando (Alex TrackOne Remix)
06. Jam-X & De Leon - Elektrisch
07. Sergei Shkuroff - Sonar
08. Frank Savio - Central State (Maori Remix)
09. Krzysztof Chochlow - Reserve Midnight
10. Paul Webster - Corruption
11. Evanya - Tribu Obscura
12. Octagen - Nothing To Lose
13. Dave202 - Torrent
14. O’Callaghan & Kearney - Exactly
15. Aly & Fila pres. A&F Project - Ankh
16. Dreas vs. Mike Perry - Arctic Sweep

Pizzadox

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch