Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

FA FRESH - ďalšie dve osobnosti v lineupe!

Piatok 18. máj v klube ELAM bude nielen o legende, Justinovi Robertsonovi, ale aj o dvoch zahraničných osobnostiach, ktoré pracujú trochu viac v „ústraní“ scény a prinášajú jedinečnú a inteligentnú hudbu. Pre vás, po prvýkrát na Slovensku...

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 30.04.2007 - 00:14

Trevor Loveys (dubsided, speaker junk, UK)

Významný britský producent, autor viacerých známych klubových hitov. Headliner freestylového stageu s presahom do viacerých žánrov od funky cez breaky, hip hop až po house.

Trevor LoveysTrevor začal nahrávať v skorých 90tych rokoch inšpirovaný producentmi ako Ron Trent, Abacus, Blaze a Masters at Work. Potom ako sa naučil ovládať klávesy a programovať beaty na zakúpenom Akai sampleri, strávil rok vybrusovaním svojho zvuku a mohol vydať svoj prvý singel Soul Motive na Nuphonic Recordings. Táto nahrávka zaujala tak producentov ako aj médiá a získala mu rešpekt od Deep Dish, Kevin Mckay či Ben Watt.

House of 909 je produkčný outfit, ktorý Trevorovi najviac sedí a bol to práve tento label, ktorý vydal jeho prvotiny Deep Inside/Voices From Beyond, Future Soul Orchestra/Up and Above a In To Deep. Trevorova produkcia zaujala napr. aj Richarda Breedena, človeka stojacim za legendárnym labelom Tribal, teraz známym ako Pagan UK, a bol to práve tento label, ktorý Trevorovi umožnil nahrať svoj album The Children We Were. Toto bol krok, ktorým sa label House of 909 dostal na deep housovú mapu a takisto do rebríčka album mesiaca v časopise Muzik a DJ nehovoriac o ohlasoch v NME, Music Week a iD.

V roku 1998 po osobných a produkčných nezhodách so svojím partnerom Nigelom Caseym sa Trevor rozhodol ísť do sólo kariéry a začal produkovať pre label svojho kámoša Omida16B – Alola. Toto bol práve ten krok, ktorý odštartoval Trevorovu spoluprácu s jeho basákom Chrisom Pedleym. Albumom Era, ktorý nahrali spolu, prekročili hranice medzi deep houseom, elektrom, broken beatom a downtempom. Era bol albumom mesiaca v magazíne Ministry.

V roku 2002 Trevor podpísal zmluvu s labelom Freerange a odvtedy vydal single Elevate Your Mind, Feel the Horns, Lotta Livin a ospevovaný track The Bounce tak ako aj svoj debutový album v lete 2004 nazvaný Intstella.

Okrem svojho sólového projektu sa zlúčil so západolondýnskym Solid Groove, aby vytvorili Switch. Ich debutový release Get Your Dub On vydaný na Freerange bol jeden z mála trackov hraných po celej krajine aj po dvanástich mesiacoch od vydania! Kombinácia „chorých beatov, funku zo šuplíka a zopár uletených vokálov“ spravili z tohto tracku nahrávku roku 2003 a zaradili Switch medzi mená, ktoré si rozhodne treba všimnúť. Nedávnejšie single obsahujú temný a tvrdý Get on Downz a Just Bounce 2 This.

Trevor pokračuje v zdokonaľovaní svojho zvuku a momentálne pracuje na projekte pre Loungin a Dubsided a takisto na novom projekte Speaker Junk. Remixuje pre vydavateľstvá ako NRK, Urban Torque a Front Room.

Christian CandidChristian Candid ( www.kleinrecords.com _AUT)

Viedenský dj, producent a promotér. Druhá hviezda hlavného stageu. Vo svojich 22 rokoch založil jeden z najvýznamnejších stredoeurópskych labelov Klein Records, pod ktorý patria tak významné projekty ako Sofa Surfers, Seelenluft, Louie Austen, I-Wolf, The Bug, Bauchklang, Mika či Coloma.

Klein records pokrýva hudobné žánre ako Electronica, Beats, Breaks, KrautDub, Electro, DiscoWave, House, Dancehall, Soul. Tieto žánre mieša Christian Candid do jedinečného celku s výrazným electro soundom.

Len málo djov má tak originálny zvuk a schopnosť vytvoriť vo svojich setoch magickú atmosféru. Určite k tomu prispievajú presahy do gitarovej nezávislej scény a prístup k vydaniam trackov, ktoré nie sú v bežnej distribučnej sieti.

Vypočujte si Christianov chilloutový set na www.myspace.com/christiancandid a zaručene už nebudete chcieť vynechať jeho živé vystúpenie. Garancia skutočného zážitku a kvality bez potreby „veľkého mena“.


Predpredaj

Limitovaný predpredaj lístkov na klubovku jari FA FRESH clubbing tour v cene 250 Sk pokračuje v sieti Ticketportál (www.ticketportal.sk).

18.05.2007 - FA FRESH clubbing tour

Elam klub, Bratislava

techhouse/electro stage:
JUSTIN ROBERTSON (UK)
Christian Candid (AUT)
Drinkteam, BigFish

freestyle stage (from funky to breakz):
TREVOR LOVEYS (UK)
Bisley, Noks vs. Good Mood, Sandpaper

Visual by Kufrik Brothers

info:
Bav sa na jedinečnej párty a vyhraj v súťažiach o lístky, kozmetické balíčky od partnerov turné FA a Got2be a tričká.
Navyše v deň párty od 13.00 do 18.00 ťa pozývame do klubu Elam na bezplatnú prezentáciu špičkovej dj techniky Pioneer, autotunningu Pioneer a Bose Multimedia.

entry:
predpredaj Ticketportál: 250,- Sk
na mieste: 300,- Sk

Fa Fresh

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch