Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

SPIRAL 21 - Profily DJs L Plus, Lixx a Cenco

Prečo by ste nemali chýbať v piatok 27.Apríla vo Zvolene? Profily hostí, ktorí sa predstavia na 21 pokračovaní dnb noci SPIRAL. Nech sa páči.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 25.04.2007 - 09:27

L PLUS

L Plus Začiatok jeho producentskej a DJskej kariéry bol koncom roku 1998, kedy si spolu s Bisleym a DestroyahomTrademark crew založili , v ktorej zotrvali takmer 2 roky. Spolu rozbehli drum&bassové štvtky v Bratislaveskej Dune. Neskôr v roku 2002 spolu s VJ Sick založili multimediálnu crew SIGNAII. V tom istom roku vychýdza promo 12" A - TV SIGNAL / B - VLEKKAR, ktorý pokrstil v Petrohrade. Koncom toho istého roka sa mu podarilo vyhrať prvý ročník súťaže Jim Beam DNB DJ wanted a stal sa majiteľom nových gramcov Technics MK2.

Od roku 2003 sa naplno venuje produkcii, je zalezený v štúdiu a pracuje na svojich beatoch, ktoré si testuje po kluboch prevažne na Slovensku a v Čechách. Pre nedostatok času ruší svoje rezidentné noci v Piešťanoch, Nitre a Dune aby sa naplno mohol venovať produkcii, vďaka ktorej jejeho meno čoraz známejšie v zahraničí. Jeho skladby za posledné 2 roky odznievajú v setoch najznámejších DJov a producentov - Mickey Finn, Aphrodite, Calyx, Paul B, AK 1200, Crossfire, Muffler, Concord Down, High Contrast, Future Prophecies, Matrix a ďalších po celom svete.

Koncom októbra sa objavila v tracklistoch skladba DANJAZ ako výsledok spolupráce s Paulom B. Pred pár dňami dokončil remix pre slovenskú elektronickú kapelu Abuse a momentálne dokončuje remix pre Veca. V prvej polovici tohoto roku mu vyjde skladba MUSIK na Londýnskej značke XPOSURE, skladba H2O na Urban Takeover ako súčasť LP albumu a skladba MY MACHINES na Londýnskom Cymbalism recordings.

V dnešnej dobe sa čoraz viac objavuje v kluboch, jeho energická selekcia si získava čoraz viac fanúšikov, silne napumpované bassy, rolujúci beat vás nenechá na pochybách.

Web: http://www.signall.sk/
Myspace: http://www.myspace.com/lplus

LIXX

Lixx, vlastným menom Michal Sekera, pochádza zo západoslovenského mesta Trnava. Koncom 90-tych rokov sa ešte ako teenager dostal do kontaktu s elektronickou hudbou. Prodigy, Baby D, Jam&Spoon či U96 a dovtedy nepoznaná energia v ich produkcii ho donútili vnucovať túto hudbu spolu s kamarátmi svojim spolužiakom pri každej vhodnej príležitosti. Cez rave, hardcore a trance sa spoznal s partiou ľudí pôsobiacich na trnavskej, vtedy alternatívnej hudobnej scéne. Na techno a house parties pozoroval djs, zatiaľ čo doma prichádzal vďaka Goldiemu na chuť pre neho dovtedy nezámemu hudobného štýlu.

Drum&Bass ho naplno uchvátil niekedy v roku 2000 po zhliadnutí záznamu jedného z prvých live vystúpení Bad Company. Vtedy prešiel z pasívneho počúvania na druhú stranu gramofónov a v tom istom roku absolvoval v rodom meste svoje prvé vystúpenia. Za gramofónmi sa začal cítiť ako ryba vo vode a hrania na vedľajších stageoch technoparties napokon vyústili k spolupráci so skupinkou miestnych drum&bassových nadšencov. Spolu s nimi zakladá koncom roku 2001 v novootvorenom trnavskom bare "Rozkoš" dnes populárnu lokálnu drum&bassovú párty BEATZ.

V tomto období spoznáva osobnosti slovenského drum&bassu a po boku djs ako Gabanna, Galagha, Blupcat či Larry+ dostáva možnosť hrať na obľúbených drum&bassových akciách po celom Slovensku. Prelomovým sa stalo vystúpenie na akcii Doubledecker po boku vtedy ešte neznámeho D.Kaya, po ktorom mu ponúkol spoluprácu v tej dobe na Slovensku vedúci najznámejší drum&bassový booking Drumatique. I vďaka fantastickému človeku Gabbanovi na toto obdobie veľmi rád spomína. V dobe, keď sa jeho meno objavovalo na letákoch bratislavských klubov U.Club a Duna, akcii BEATZ už nestačili malé barové priestory a preto ju presúva do trnavského podniku K-Klub, dnes známeho ako Art Klub.

V ďalších rokoch neustále zdokonaľuje techniku mixovania a okrem početných hraní pred slovenským publikom vyráža do niekoľkých klubov v českej Republike. V roku 2002 obsadil druhé miesto na súťaži v mixovaní JIM BEAM WANTED.

Lixx

V roku 2004 nadväzuje spoluprácu so zoskupením producentov, djov a video grafikov SIGNAII, ktoré má v tom období rezidentné drum&bassové noci v mnohých slovenských kluboch a následne sa stáva jeho členom. Spolu s L Plus a Kukuricom cestuje za hraním do Rakúska, či susedného Poľska a zároveň pribúdajú skúsenosti s hraním po boku mien svetovej scény. Za všetkých aspoň niekoľko: Calyx, Teebee, Ed Rush, Optical, Mathematics, Matrix, Optiv, Counterstrike a mnoho ďalších. Objavil sa na rôznych festivaloch ako Pohoda, Nočné vlny, či Hodokvas a snáď vo všetkých známejších kluboch na Slovensku. Ani rádiovým vlnám neostal nič dlžný a prednedávnom svoj set odohral naživo v rádiu Sity Bratislava.

Drum&Bass je o energii, o pocitoch, ale hlavne o zábave!“ A presne v tomto duchu sa nesú i jeho sety.

Spočiatku bol jeho doménou temný a trvdý drum&bass, ale postupným hudobným zrením jeho vkus nabral na šírke. V setoch určených na tanečný parket prevláda pozitívna energia od liquidfunku až po hardstep. Ako sám hovorí: „Najväčšou odmenou každého DJa je určite plný parket úprimne sa baviacich ľudí!“

Drum&bass-u sa v rôznej podobe venuje prakticky každý deň, ale okrem tohto štýlu je mu blízky aj breakbeat (po ktorom aj ako dj čoraz viac poškuľuje), minimal house, psytrance, či „ninja-tune“ hiphop, ktorý si vždy rád vypočuje. Rok 2006 sa nesie v znamení multižánrovosti a nových projektov. Dáva sa dokopy s Nu Jazzovým producentom Foolcut a po premiére na NuJazz Days vystupuje ako scratchujúci dj spolu s jeho viacčlenným Live actom.

Web: www.djlixx.com
Myspace: www.myspace.com/dj_lixx

CENCO

Cenco Vlastným menom Martin Hancko. Ako mladý počúval rave, hardcore a techno. V roku 1998 organizuje prvú party. V máji roku 2002 zakladá CODERED crew. Jeho štýl sa mení z techna na drum and bass a začína organizovať spoločne s kamarátom Jergym multižánrové párty PHUTURE OF THE SOUND v clube Turbína v Zemianskych Kostolanoch. Vystriedala sa tam celá vtedajšia slovenská dnb špička na 22 pokračovaniach počas dvoch rokov. V lete 2003 v spolupráci s Trident Crew spoluorganizuje nultý ročník SOLID OPEN AIR-u.

V tejto dobe hráva prevažne tvrdšie tracky z vydavateľstiev ako Outbreak Records, Barcode, Evol Intent, Renegade Hardware a podobne. V auguste 2004 organizuje CODERED FREE OPEN AIR. V januári 2005 spolu z Cliveom presúva pôsobisko codered nocí do Prievidze, kde začínajú organizovať prvé pravidelné dnb žúrky v PD. Party dostáva názov BASS a z akcie na akciu sa začína tešit väcšej a väcšej obľube.

Na prelome rokov 2005-2006 začína pravidelne nakupovať vinyl a zdokonalovať svoje djské zručnosti.

V dnešnej dobe ho môžete najčastejšie vidieť a počuť v spoločnom b2b sete z Dykmanom. Ich sety sú plné tanečných, energických a tvrdých trackov.

K jeho obľúbeným producentom patria Sub Focus, Wickaman, J Majik, Fresh, Moving Fusion, Clipz, Phetsta, Noisia, Matrix, Futurebound, ale aj mnoho iných.

Z vydavateľstiev sa v jeho bagu objavujú najmä Ram Records, Frequency, Infrared, Technique, Frontline, Black Widow, Full Cycle, Citrus, Metro, Viper, Ganja a iné.

Počut ste ho mohli v kluboch Reset/PE, Casablanca/ZV, No.3/NZ, CCX/NZ, Subclub/BA, Wave/PO, Ponorka/KK, Art Klub/TT a v iných takmer po celom Slovensku. Na jar 2006 aj v Hradci Králové a Mladej Boleslavi v susednej Českej republike.

Web: www.codered.sk
Myspace: http://www.myspace.com/cenco

DYKMAN

Vlastným menom Jozef Mandík. Na drum and bass sa maximálne namotal prostredníctvom rozhlasovej relácie club lab. Svoje prvé party, ešte ako clubber absolvoval v teraz už neexistujúcom a pre miestnych kultovom clube Ruža v Partizánskom.
DykmanPostupom času ho viac a viac začalo zaujímať dianie za mixážnym pultom. V roku 2005 sa naplno začína venovať hraniu pod dohľadom členov bookingu coderedu , ktorý ho neskôr prijímajú do svojich radov.

Tu nachádza parťáka Cenca s podobným cítením pre dnb. Pri hraní sa skvele dopĺňajú, ich sety sú pestré, rýchle, melodické, tanečné a tvrdé. Spoločné hranie b2b stále zdokonaľujú. Hranie oddelene býva už len výnimkou. Medzi jeho obľúbených producentov patria Baron, Clipz, Roni Size, Subfocus, Audio, The Upbeats, Prode, Raiden, Propaganda, Adam F, Spice, Rascal & Klone, Drumsound and Bassline Smith, Q Project a mnoho ďalších.

Z vydavateľstiev sú to Habit, Brekbeat Kaos, Baron Inc, Back2basics, Bingo, Ram, Full Cycle, Off Key, Trouble On Vinyl, Worldwide, Basswerk, Barcode, Renegade Hardware, Ganja, Timeless, Prototype a veľa iných. Odprezentoval sa na akciách v kluboch Escobar Prievidza, Lager Prievidza, Reset Partizánske, Subclub Bratislava, Radost Bratislava, Wave Prešov, CCX Nove Zámky, NO.3 Nove Zámky a iné. Predstavil sa aj na letných open airoch Codered v Kameneci a Solide v Čereňanoch. V súčastnosti na sebe stále pracuje a pracovať bude pokiaľ mu uši slúžiť budú :-)

Profily Djov domacej hosťujúcej Spiral crew TU!

27.04.2007 - SPIRAL 21 - Be There warm up party

Casablanca | Zvolen | Slovensko

21:00 - 22:00

L PLUS ( EXPOSURE / SIGNALL / SK)
LIXX ( BEATZ / SIGNALL / SK )
CENCO & DYKMAN ( CODERED / SK )
KUBO ( SPIRAL.SK )
RUDLO ( SPIRAL.SK )
MC SHADY ( SPIRAL.SK)

Finest Drum & Bass selection all night long!

Special> sound | lights | decoration | Fresh fruit | And fun all night :-)!

Prvých 30 návštevníkov dostane mixované CD

www.spiral.sk

>BE PREPARED<<br />
Spiral 21

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch