Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Beatz.23 - Rozhovory s Forte, Ivory a Djane Lifter

Organizátor trnavskej drum and bass žúrky "Beatz" s poradovým číslom 23 prináša rozhovory s jej hosťami..

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 18.10.2006 - 12:23

Na dvadsiate tretie pokračovanie akcie BEATZ príde zahrať okrem iných aj DJ Forte. Skôr než ho budete chcieť opiť a potom prípadne požiadať o ruku, prečítajte si jeho odpovede na niekoľko otázok, ktoré sme mu položili...

Rozhovor začneme ako inak vážnou témou. Vážnou témou začiatku októbra sú samozrejme Pendulum, ktorí to rozbalili LIVE v Anglicku. Takže nechýbali gitary, bicie, elektronika... Nebude ti smutno za flameami ohľadom nich na dnb.sk pretože už Moujah nebude mať dôvod na nich nadávať?? :-)
Produkcia Pendulum bola vždy o rockovom feelingu. A povedzme si úprimne, že energiu ako sa vytvorí na živom koncerte len ťažko dosiahne i výborná párty, preto tomu fandím. Na tých flamewaroch sa dá niekedy dosť dobre pobaviť, takže ich bude škoda. Inak, mal som teraz možnosť osobne spoznať Moujaha a je naozaj zaujímave ako taký milý a slušný chlapec dokáže nakladať na msgboardoch :-).

Ale teraz k tvojim začiatkom. Asi nikto z nás nevyrastal na drum and basse a tak sa nám pekne priznaj čo si počúval keď si bol malý chlapec :-).
Ja som vyrastal v dobe, ked sa ľudia delili na depešákov a metalistov, takže moja prvá obľúbená kapela bola DM. Potom mi nejako preplo a počúval som New Kids on the Block :-), neskôr kvalitnú klubovú muziku z relácie Party Zone na bývalom Rock FM no a potom ma stretla nejaká kazeta nahraná z BBC s hitparádou One in the Jungle. A bolo... Dnes je to opäť inak. Ako hovorí Vecko, mám tú hudbu rád, ale nemienim pre ňu zomrieť.

Kedže teraz nehrávaš z napálených cédečiek na diskotékach pre štrnástky ale z platní drum and bass na party pre sedemnástky musel si sa k nemu nejako dostať. Pamätáš si ešte na veci ktoré si počul ako prvé??
Prvé dotyky s dnb som spomenul vyššie. Nesmrteľnými z tých úvodných dojmov zostanú veci ako Colours od Adama, Goldieho produkcia, prvé kompilácie z Good Looking a Metalheadz Platinum, Nu Forms od Roniho a podobné.

Neskôr si sa postavil za gramofóny. Stojí ti to za to aby ťa nejaké osemnástky poučovali o tom, že si mal zle zrovnané šestnástky??
Keď ti utekajú šestnástky a s nimi utekajú aj osemnástky, tak máš chuť sa na to celé vykašlať. Ale keď narovnáš nejakú tú šesnástku a osemnástka ti do toho kričí a máva nad hlavou rukami, tak ti to stojí. Teda, stojí ti to za to :-).

Keď už sme pri tých osemnástkach je jasné, že DJ to má oveľa jednoduchšie ako my obyčajní smrtelníci a tak sa pochváľ koľko si dostal ponúk na sobáš a koľko nohavičiek ti pristálo na gramcoch??
Zdá sa, že dnešné osemnástky nemajú záujem o sobáše s Djmi o nič viac, než s obyčajnými smrteľníkmi. Pravdou je, že občas ti skončí v ruke telefónne číslo alebo drink bez toho, aby si si ho pýtal. Nie je prečo sa tomu brániť :-).

Keďže Djing určite nie je iba o vysedávaní pri bare s peknými babami a popíjaní alkoholu, ale aj o cestovaní a nepríjemných skúsenostiach. Prezrať zopár nepríjemných/vtipných či už z cestovania alebo hrania na ktoré rád (nerád) spomínaš...
Vtipné sú situácie, keď cestuješ na akciu X hodín a keď tam prídeš, nie sú tam žiadny ľudia. Raz sa mi niečo také stalo v P. Bystrici keď sme s Lionom Dee, Wychytavačom a barmanmi boli v klube sami. Potom nevieš, či je chyba v tebe alebo čo...

Akých producentov v súčasnosti preferuješ vo svojich setoch?? Ako by si opísal svoj set??
Medzi mojích obľúbených producentov dlhodobo patria mená ako Breakage, Amit, Spirit, Digital, mam rád experimentálnejšie veci ako robí napríklad chlapík menom 0=0. Mam rád, keď môj set “bublá a roluje“. Snažím sa prepašovať k ľuďom aj tie menej tanečné veci pomedzi tie žiadané.

Máš nejaký plán ako ovládnuť slovenskú drum and bassovú scénu?? :-)  Prezraď nejaké plány do budúcnosti... Sú na scéne nejakí nový dji ktorých zaujali tvoju pozornosť??
Scénu ovládnuť v pláne nemám. Bol by som však rád, keby naša scéna ovládla sama seba, keby žila viac a viac svojim vlastným životom, aby sme mali vlastné producentské a djské hviezdy a nemuseli ich stále voziť zo zahraničia. Ideálny by bol stav ako je v UK, kde si ľudia  cenia vlastných umelcov viac ako zahraničných. Zatiaľ je to tu úplne naopak. Z nových djov by som chcel poukázať na djku LIFTER, ktorá síce už hráva dlhšie, ale len v poslednej dobe sa začína objavovať aj na klubovej scéne. Jej kombinácie drumu s freetekom sú svieže a technika mixu je na veľmi dobrej úrovni. Tiež ma zaujal novozámocký dj Fezry, ktorého technika je tiež pozoruhodná na to ako dlho hráva.

Keby si sa narodil ako DJ Logistics, nepridal by si sa radšej k triu Noisia a pracoval s nimi?? :-)
Nie. Keby som sa narodil s výzorom ako Logistics, asi by som túžil hrať hlavnú postavu v hranom filme o plyšových medvedíkoch.

Chcel by si nakoniec ešte niečo k tomuto všetkému povedať?? :-)
Nie.

Ďakujem za rozhovor.

dj forte

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Svojim liquid funkovým setom bude rozbiehať party BEATZ mladík Ivory a ak si prečítate nasledujúci rozhovor s ním dozviete sa prečo hráva prave drum and bass a že keby sa naradil o pár rokov skôr v tele niekoho iného bol by teraz z neho školník.

Najhoršia správa za posledných týždňov znie: Danny Byrd naráža na to, že podľa ľudí píšucich na rôznych fórach sa z labelu Hospital stáva clownstepový label. Čoho sme sa to dožili?? :-)
Clownstep zrovna z Hospitalu neregistrujem, takže neviem koľko je na tom pravdy, naopak posledné releasy Hospitalu, najmä Logisticsov album osobne hodnotím veľmi kladne.

Ale teraz o tebe. Porozprávaj nám o svojich začiatkoch, prečo hrávaš práve drum and bass, prečo by ľudia mali prísť na party na ktorej budeš hrať ty??
Drum&bass hrám preto, že sa mi spočiatku rovnali beaty ľahšie ako pri techne :D. Samozrejme s odstupom času som si našiel svoj zvuk a teším sa, že môžem hrávať to čo najradšej počúvam – liquidfunk.

Aký drum and bass máš v súčasnosti najradšej?? Ktorí producenti ťa v poslednej dobe najviac bavia??
No ako som v predchádzajúcej otázke spomenul, ide o liquidfunk, najmä producenti ako Logistics, High Contrast, Marcus Intalex, Brooklyn a podobne.

Veľa Djov hovorí o tom, že nie vždy môžu hrávať na party veci ktoré sa im páčia pri počúvaní doma. Ako to vidíš ty?? Kupuješ si dosky ktoré sa ti páčia alebo budú baviť hlavne ľudí??
Ja hrám tracky, ktoré sa páčia najmä mne a je to úžasný pocit keď vidíš na párty, že tú istú muziku žerie aj publikum.

S týmto je spojená aj ďalšia otázka. Nejeden DJ určite zažil, že sa pred ním začal vyprázdňovať parket a on si aj napriek tomu stále „hrá to svoje“. Čo je vlastne úlohou DJ na party??
Úlohou dja podľa mňa nieje podriadiť sa publiku ale hrať svoje tak, aby sa publikum podriadilo djovi.

S kamarátmi si založil liquidbass crew z čoho vyplýva, že tvojim obľúbeným hudobným stýlom je práve liquid. Ako ty vnímaš postoj ľudí k tomuto štýlu?? Neplatí u nás čím tvrdšie tým lepšie??
Myslím si že už ani nie. Na jednej strane preto, že vychádza čoraz viac trackov, ktoré sú tvrdé, ale stále je to liquid. A taktiež si všímam, že už aj tvdrí dji do svojich setov radia viac liquidfunku ako spestrenie.

Sú nejakí dji, ktorí u nás nehrali a veľmi by si ich chcel počuť?? Alebo by si bol rád keby sa nejakí vrátili...
Osobne jednoznačne Marky, XRS, High Contrast a niekedy by sa po svojom výkone na Hodokvase mohol vrátiť ako Logistics tak aj Baron.

Na ktoré party najradšej spomínaš, či už ako návštevník alebo ako DJ??
Ako dj najradšej spomínam na parties kde som v nejakom podniku alebo meste hral po prvýkrát a tiež na všetky naše akcie Bassic Instinct a openair Horša. No a ako návštevník samozrejme na všetky liquidové akcie ako Nookie v Resete, Intalex vo Zvolene alebo tohtoročný Hodokvas.

Aké sú tvoje najobľúbenejšie tracky?? Popr. môžeš nám prezradiť svoju aktuálnu TOP10??
Logistics – Winter Blues
Logistics – Together VIP
Brooklyn – Wicked Ways
Mistical – Just a Little Herb
American Beauty rmx
High Contrast – Gold Digger rmx
Logistics – Everything Is Illuminated
Logistics – City Life
Baron – Decade
Baron – At The Drive In
:))

Čo by si robil keby si sa narodil ako DJ Logistics?? :-)
Školníka? :D:D:D

Nakoniec prezraď svoje plány do budúcnosti...
Ťažko povedať. Nemôžem povedať čo bude zajtra, takže pôjdem za svojimi cielami.

Ďakujem za rozhovor...
Podobne;)

dj ivory

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Zástupkyňa nežného pohlavia DJka Lifter zahrá v sobotu v trnavskom Artklube, skôr než sa tam vyberiete, precitajte si nasledujúci rozhovor...

Ahoj, začneme hneď z ostra. Príchod austrálčanov Pendulum na drum and bassovú scénu. Vault, Another Planet, ich prvý album... Remix Voodoo People v reklame mobilného operátora. WTF?? Kam to všetko smeruje?? :-)
Taký je život..

Ale teraz k tebe. Trochu sa nám predstav, popíš svoje začiatky, ako si sa dostala k drum and bassu a kde teraz väčšinou hrávaš...
Umeniu hrať na gramce sa venujem 4 roky. Asi po roku prišli nejaké hrania v kluboch. Potom som vyše roka strávila v Londýne nakupovaním dosák, apod. A posledný rok som veľa času venovala svojej diplomke, prakticky som nevychádzala z labáku, takže tých hraní bolo menej. Ale leto som si užila na rôznych freeparties. Odporúčam bulgartek... pláže a všade naokolo soundsystémy ;)).

Určite je veľa ľudí, vrátane mňa ktorí ťa zatiaľ nepočuli hrať, ako by si opísala svoj set?? Ktoré dosky nikdy nevyťahuješ z bagu a odoznejú v skoro každom tvojom sete??
Hrám všetko čo sa mi páči (techno všechno;)). Stačí prísť na párty a baviť sa.

Na druhej strane, ktorú odnož drum and bassu nemáš rada?? Existuje doska alebo producent ktorých od teba nebude za žiadnych okolností počuť??
Nájdu sa tracky, ktoré si nevypočujem do konca, nie vždy sa všetko podarí...
 
Si jedna z mála Djok na Slovenku. Ako vnímaš postuj ľudí ku kombinácii dievča a gramce?? Nemyslíš si, že dievčatá to majú o čosi ľahšie alebo v tom ľudia nerobia rozdiely??
Nerozmýšľam takto. Hrám lebo ma to baví, je to potrava pre môj mozog.

Tento rok už vyšlo kopec albumov, ktoré ťa najviac potešili, popr. ktoré z nich si si kúpila?? A keď už sme pri kúpe, ktoré dosky sa v tvojom bagu objavili ako posledné??
Všetko staršie dosky z music&exchange zo soho a camdenu, nemohla som odolať na dovolenke. Bol to Baron, Dread, TOV52, Mensa, B2B, Luis Armstrong a zopár rubbishu, keďže v niektorých týchto obchodoch kupuješ mačku vo vreci.

Máš nejaký Djský vzor?? Ktorý z producentov ťa v poslednej dobe najviac baví??
Bavia ma najviac Dji - kamaráti Preto, Barzyako, Forte, Annoy...

Keby si mala tú možnosť spraviť party svojich snov kto by na nej hral, kde by sa uskutočnila??
Na pláži pri veľkej reprostene.

Leto plné festivalov máme za sebou, ako si ho trávila ty?? A ako inak rada tráviš volný čas??
Vonku pri soundsystéme. Tento víkend bol aj kozí guláš (ten nakoniec prihorel, keďže všetci kalili a šéfkuchár behal v adamovom rúchu po dvore ;).

Ďakujem za rozhovor

djane lifter

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch