Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Download_FM: Čarovňa Šapitó live stage

Download_FM: Čarovňa Šapitó live stage

Asi poznáte ten pocit keď sa celý večer presúvate po akcii z flooru na floor ale čas je už pokročilejší a Vaším sluchovým orgánom tak ako aj dolným a horným končatinám sa zachcelo zdravého odpočinku ale nie ste pripravený ísť ešte domov.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 30.06.2008 - 14:00

Download_FM má tento rok prichystanú alternatívu presne (ale nie len) pre túto situáciu; štvrtý Čarovňa šapitó stage s live, electronica, experimental funk groovom do kresla aj do tanca. V krátkosti o tých, ktorí sa budú starať o Vaše sluchové pohodlie...

Wojtek Grabek - string delusion / live (PL)

Wojtek Grabek
Wojtek Grabek
Na Wojteka som narazil po potulkách členitými vodami fenoménu súčasnosti zvanom myspace. Upútal ma hneď niekoľkonásobne a to originalitou, pohlcujúcou atmosférou a kombináciou elektriky a strunových vibrácií. Čo to o tomto zvukovom "vedátorovi" v jeho profile.

Narodil sa a vyrástol v Poľsku. Huslista, ktorý kombinuje zvuk klasického nástroja s alternatívnou elektronickou hudbou. Svoje ranné detstvo strávil v backstagei koncertných hál kde vystupovala jeho matka s orchestrom. Keď mal 7 začalo sa jeho formálne husľové vzdelanie na Karlowiczkej hudobnej škole v Katowiciach. O pár rokov neskôr, v dobe keď ho uchvátila fascinácia pre nový zvuk avant gardy prinútil svoje husle spolupracovať s kaoss padom, groove boxom a looperom. Z tejto konkokcie vznikla hudba ktorá by sa dala najlepšie opísať ako silný, psychedelický ambient.

myspace (http://www.myspace.com/wojtekgrabek )

Ear Drum Kru / live (SK)

Ear Drum Kru vzniklo v roku 1996 ako experimentálny projekt troch DJov a programátora Michala Iliaša, "poznačených" raveovým ošialom ranných 90tych rokov, hlavne kapelami ako The Prodigy, Altern 8, Human Resurce, SL2, Shamen, Moby alebo KLF . Keďže sa každý z nich ako DJ venoval rôznym žánrom, (Matthew /trip-hop, ambient, electronica/, Loggo /techno, electro, house/, Base /jungle, drum´n´bass, trance/) skĺbením viacerých vplyvov vznikala pestrá produkcia, ktorú je na albumoch "Influences"(1998), "Inshure Your Stuff"(1999) a "20 Sympathetic Girls"(1999) veľmi cítiť. Postupom času sa EDK začali venovať hlavne drum´n´bassu.

Ear Drum Kru
Ear Drum Kru

V roku 2000 prišiel na svet čisto d´n´b album "Steps", z ktorého 4 skladby boli použité na 12" E.P. s rovnomenným názvom. V spolupraci s českým Hardliner recordings stihli ešte prispieť na vinylový sampler skladbou "We Have The Smith"(1999), čo bol posledný spoločný počin pôvodných štyroch členov. Michal sa rorhodol pre sólový projekt a pod názvom Peter G. Hawkens začal v roku 2001 so svojou vlasnou produkciou. Po albume "Three Lo Beat"(2001) boli EDK čoraz častejšie pozývaní hrať ako live act, čo viedlo k prirodzenému "oživovaniu" koncertov.

Ear Drum Kru
Ear Drum Kru

V roku 2002 sa preto ku kapele pripojil multiinštrumentalista Peter "Hary" Kolla a dva roky na to basgitarista Mišo Sklienka. Časom sa opäť rozhodli zbúrať hranice trendov a tvorili bez obmedzenia. Vznikali hybridné skladby najrôznejších štýlov, od breakbeatu, cez dub, electro, jungle, ethno, až po gitarový trip-hop. Po odchode Miša Sklienku sa v roku 2007 v skupine objavil bubeník Maťo Kmeť, s ktorým sa spoločne vydali cestou neustáleho zlepšovania zvuku a samozrejme koncertov. EDK spolupracuje aj s inými umelcami, napríklad s Wunnou, alebo s Dadou z kapely Nové Mapy. Z pôvodne elektronického projektu je dnes kapela, ponúkajúca živé koncerty, soundsystem, alebo DJ sety, plné zlomených bítov, mixované s dubstepom, trip-hopom, alebo elektrom. Za posledných pár rokov mali ľudia na Slovensku, v Čechách a Rakúsku možnosť vidieť EDK už mnoho krát.

Za spomenutie určite stojí fakt, že práve Ear Drum Kru v apríli krstili svoj nový album Fanki Faka Dancers, ktorý vyšiel na ich vlastnom labeli Schyzo records a v hranosti Rádia_FM sa dostal na dva týždne do prvej desiatky.

Fanki Faka Dancers
Fanki Faka Dancers

myspace ( http://www.myspace.com/eardrumkru )

Rebosha / live (SK)

Rebosha
Rebosha
Multiinštrumentálny "zjav" Martin Ryboš nie je na Slovenskej alternatívnej scéne žiadnym nováčikom. Ba práve naopak, stál pri zrode a úspechoch niekoľkých novátorských projektov v ktorých realizoval svoje hudobné cítenie a zmysel pre inováciu (95-97 Letí Letí-saxofón,96-97 Nech sa páči voda-klávesy, 98-2001 Hrr na ne-saxofón, 2000-04 Eat-bicie alebo hosťovanie v Ear Drum Kru počiatkom roku 2004 až do dnes).

V súčasnosti je nosným zvukom zvolenskej kapely Comp&Neros (programovanie, priečna flauta, elektrická a akustická gitara, spev, saxofón a sopransaxofón). Tieto ale aj iné vplyvy vznikajúcich elektronických štýlov a počúvaných projektov posadili Rebosha za PC, midi-kontroler, basu a mikrofóny a jeho súčasný zvuk nesie prvky ambientu, jemnej elektroniky, IDM a experimentálneho zvuku minimal-electra a downtempa ako aj klasické postupy v dnb či nu-jazze.

myspace (http://www.myspace.com/rebosha)

V priebehu večera sa v Čarovňovom šapitó stagei predstavia okrem hore uvedených live actov aj dji ako bratislavský nu spirista C.O.D.E., Oko, Aurora, ktorý tiež vystúpi live a v neposlednej rade Naada J v downtempovom sete prikoreneného spomienkami na elektroniku 90tych rokov až po dnes. Pozvanie tiež prijal špeciálny hosť z Malty (!) Jam Liquid. Mená ktoré si predstavíme už čoskoro.

Pre viac informácií sleduj: www.downloadfestival.sk.

 

Specials:
4 Stages * Čarovňa Šapitó stage - začiatok od 18.00! * Special VJs Performance * 8 Projection screens * Massive Sound and Light by King and DV Audio * Powerd by Ecler Sound * Spectacular laser show * Fire show * Gogo dancers * Bongaleros Vibe performance

Informácie:
11.7.2008, Zvolenský zámok, Zvolen * Začiatok: 18.00 - 6.00 : Koniec * Vstup: 379 Sk na mieste * Predpredaj : 299 Sk (do 7.7.2008) na www.ticketportal.sk , alebo na tel.: +421 2 529 333 23

Akcia sa uskutoční za každého počasia! * Do areálu zámku je zakázané vnášať sklenené flaše, predmety, ktoré môžu ohroziť návštevníkov podujatia, ako horľaviny, pyrotechniku, drogy, psychotropné látky a zbrane * Na pokojný priebeh podujatia budú dohliadať usporiadatelia a bezpečnostná služba * K dispozícii budú chemické WC a úschovňa.

Vyhraj s Heinekenom!
S každou zakúpenou vstupenkou alebo pivom Heineken môžeš vyhrať darček. Pre podrobnejšie info o súťaži sleduj www.downloadfestival.sk

Download_FM @ Zvolensky zamok
Download_FM @ Zvolensky zamok

Zdroj: www.downloadfestival.sk

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch