Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Download_FM: Slováci na Drum&bass stage

Download_FM @ Slováci na Drum&bass stage

Headlinerov Drum&bass stageu open airu Download_FM sme si už predstavili. Popri menách, ako Friction, Wax či K-Size vás na Drum&bass stagei zabavia poprední slovenskí dji. Ktorí to sú?

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 04.07.2008 - 00:08

Gabanna ( Fokuz LTD / Midnight sun / Sk )

DJ Gabanna
DJ Gabanna
Je Priekopník drum 'n' bassu u nás, mnohí ho prezývajú aj "otec slovenskej dnb scény". Jeho ranné djské skúsenosti (hrá od r.1990) patrili hip-hopu. V roku 1993 sa zúčastnil svetového šampionátu v mixovaní DMC v Londýne. Neskôr spolupracoval so známou kapelou Trosky, ako pódiový DJ. Ako prvý na Slovensku prišiel s drum 'n' bassom a spolu s Galaghom založili Drumatique Crew.

Významne sa podieľa na fungovaní scény u nás. Známy presným mixingom a kvalitnými setmi hráva po celom Slovensku, v blízkom, či ďalekom zahraničí, ako napr. v Rakúsku, Maďarsku, Francúzsku, či v Čechách. Predstavil sa popri poprednej svetovej djskej špičke ako npr: Howie B, Grooverider, Jungle Funk, DJ Spice, JB, DJ Die, Matrix, Ed Rush & Optical, TeeBee, Future Prophecies, Gridlok, Roni Size, Danny C, Chris SU, SKC, Klute, Paul B, Kabuki, a mnoho ďalších. V súčasnosti sa venuje promoterskej činnosti, ako aj produkcii v projekte Gabanna a Floopy. Podieľal sa aj na releasoch s producentmi, ako Smote či More Beat.

Viac Info:Tu
alebo http://www.myspace.com/gabannafloopySmote ( Vibez / Midnight Sun / Sk )

DJ Smote
DJ Smote
Smote randí s hudbou už od volmi skorého detstva. Hra na klavíri a neskôr gitara v punkovej kapele, /Los Ratones Paranoicos/ pripravili pevné základy na neskorší priamy stret s elektronickou hudbou. Triphopové arytmie kapiel Massive Attack, Portishead, či šialenec Tricky, pomaly formovali ucho. Postupne zoznámenie so zlomeným beatom, pc, software, djing a produkcia. V roku 2003 zakladá Reverse crew k produkcii a reprodukcii pridal aj organizovanie vlastných dnb nocí na Fast Forward a Procession. V lokálnom rádiu Frontinus spolupracoval na relácii Extáza.

Rok 2005 bol prelomovým v jeho produkcii: zoznámenie s Amitom ktorý si ho zobral pod ochranné krídla, spoločné hrania s Klutem, Nookiem, Hype-om, s Commix-akmi či Amit-om...a mnohými ďalšími v kluboch a festivaloch na Slovensku v Čechách či Poľsku, ako aj nekonečné konzultácie s Brooklynom, spolupráca s českým kolegom Kubatkom, priniesli prvé ovocie v jeho produkcii: Dj Flight z anglického radia BBC1xtra si ho zaradila nielen do svojich setov, ale aj medzi 5 predstavovaných noviniek v jej relácii.

Od tohto momentu sa Smoteho produkcia pravidelne objavuje hlavne na rádiu Bassdrive. Smoteho tracky sú význačné neopakovateľnou atmosférou, nezvyčajným použitím vokálov a jemnou "valivou" rytmikou... (possitive vibes). Prvé ovocie v podobe releasov sa dostavilo začiatkom roka 2007 a od tohto momentu začína vychádzať na „značkách" ako: Midnight Sun, Telluric rec., Vibez, Strictly Digital, RedMist, a iných rešpektovaných labeloch. Ukážky, ako aj prehľad releasov nájdete na producentovej oficiálnej myspace stránke. V súčasnosti sa popri produkcii stará aj o dramaturgiu dnb eventov Out Of Control v martinskom klube Pistol Pistol.

Viac Info:
www.myspace.com/smotethomasLixx ( Signall / Beatz / Sk )

DJ Lixx
DJ Lixx
Lixx, vlastným menom Michal Sekera, pochádza zo západoslovenského mesta Trnava. Drum&Bass ho naplno uchvátil niekedy v roku 2000 po zhliadnutí záznamu jedného z prvých live vystúpení Bad Company. Vtedy prešiel z pasívneho počúvania na druhú stranu gramofónov a v tom istom roku absolvoval v rodom meste svoje prvé vystúpenia. Za gramofónmi sa začal cítiť ako ryba vo vode a hrania na vedľajších stageoch technoparties napokon vyústili k spolupráci so skupinkou miestnych drum&bassových nadšencov. Spolu s nimi zakladá koncom roku 2001 v novootvorenom trnavskom bare "Rozkoš" dnes populárnu lokálnu drum&bassovú párty Beatz (www.beatz.sk).

Prelomovým sa stalo vystúpenie na akcii Doubledecker po boku vtedy ešte neznámeho D.Kaya, po ktorom mu ponúkol spoluprácu v tej dobe na Slovensku vedúci najznámejší drum&bassový booking Drumatique. I vďaka fantastickému človeku Gabbanovi na toto obdobie veľmi rád spomína. V dobe, keď sa jeho meno objavovalo na letákoch bratislavských klubov U.Club a Duna, akcii BEATZ už nestačili malé barové priestory a preto ju presúva do trnavského podniku K-Klub, dnes známeho ako Art Klub. V roku 2002 obsadil druhé miesto na súťaži v mixovaní Jim Beam Wanted.

V roku 2004 nadväzuje spoluprácu so zoskupením producentov, djov a video grafikov Signall (www.signall.sk). Spolu s L Plus a Kukuricom cestuje za hraním do Rakúska, či susedného Poľska a zároveň pribúdajú skúsenosti s hraním po boku mien svetovej scény. Za všetkých aspoň niekoľko: Calyx, Teebee, Subfocus, Marky, Concord Dawn, Ed Rush & Optical, Mathematics, Matrix, Brookes Brothers a mnoho ďalších. Objavil sa na rôznych festivaloch ako Pohoda, Hodokvas, Nočné vlny, či Lokal Life a vo všetkých známejších kluboch na Slovensku.

„Drum&bass je o energii, o pocitoch, ale hlavne o zábave!" A presne v tomto duchu sa nesú i jeho sety. Spočiatku bol jeho doménou temný a tvrdý drum&bass, ale postupným hudobným zrením jeho vkus nabral na šírke. V setoch určených na tanečný parket prevláda pozitívna energia od liquidfunku až po hardstep, často okorenená scratchingom. Ako sám hovorí: „Najväčšou odmenou každého Dja je určite plný parket úprimne sa baviacich ľudí!"

Drum&bass-u sa v rôznej podobe venuje prakticky každý deň, ale okrem tohto štýlu je mu blízky aj breakbeat (po ktorom aj ako dj čoraz viac poškuľuje), minimal house, psytrance, či „ninja-tune" hiphop, ktorý si vždy rád vypočuje. Rok 2006 sa nesie v znamení multižánrovosti a nových projektov. Dáva sa dokopy s Nu Jazzovým producentom Foolcut (www.foolcut.com) a po premiére na NuJazz Days 2006 vystupuje, ako scratchujúci Dj spolu s jeho viacčlenným Live actom.

V Septembri 2007 rozbieha spoločne so slovenským producentom a Djom L Plus drum&bassovú rádio show Signall_FM na známom slovenskom Rádiu_FM, kde každé 2 týždne prinášajú poslucháčom novinky zo svetovej i domácej drum&bassovej scény.

Viac info: DJ Lixx v encyklopedii drom.sk
www.myspace.com/dj_lixxKubo ( Spiral / Sk )

DJ Kubo
DJ Kubo
Jeho hudobné formovanie začalo érou 90 rokov, kedy spoznával, vyhľadával a selektoval, ako hudobný nadšenec sa plavil na vlnách raveu, hardcore a gabber soundu, tekna, techna, house music či psytranceu.

Záujem o hudbu a djing samotný vyústil ku kúpe prvých gramofónov. Kubove djské začiatky sú spojené s freeparty kultúrou a ľuďmi okolo nich. Základy djských techník dostal práve od človeka z tejto sféry (Dj Segment). Mixovanie rôznych štýlov undergroundovej hudby bez ohľadu na žáner neustála selekcia a vnímanie aktuálneho zvuku. Prichádza rok 2001 a pohltenie Drum&bass a Jungle soundom.

Rok 2002 a prvé vystúpenia vo zvolenskom World klube a novátorských akciách Dja Juniora s názvom Breakz vo zvolenskej Casablance v roku 2003 zakladá aj booking a agentúru Spiral (www.spiral.sk). Spočiatku Drum&bass djov zastrešujúci booking sa vyprofiloval v súčastnej dobe na hudobný portál a multištýlovú agentúru produkujúcu akcie, ktorá zastrešuje a podporuje, ako djov tak producentov, kapely, vjs, grafikov a umelcov.

Práve v tomto období rozbieha v zvolenskej Casablance s Joshuom úspešnú sériu pravidelných drum&bass akcií s rovnomenným názvom Spiral, na ktorých sa už predstavila takmer kompletná Slovenská "elita" a taktiež viacero zvučných mien svetovej dnb scény.

Nasledovali hrania a rezidencie vo zvolenskom Fajn pube: Just Listen (dnb/breakbeat) a bansko-bystrické akcie v klube Level 12 s menom Broken Boundaries. Od tohto momentu sa, ako dj mal možnosť predstaviť na domácej Slovenskej pôde početnými vystúpeniami v kluboch, open airoch a festivaloch od východu po západ, ako aj vystúpenia v susednej Českej rep. či Poľsku, kde v lineupoch partys, popri takmer celej slovenskej a českej elite djs supportoval mená ako: John B, Aphrodite, Ez Rollers, Marcus Intalex, Future Prophecies, Baron, Muffler, SKC, Black Sun Empire, Axiom, Shimon, Jade, Subject 13, Danny Bird, Commix, Seba, Brooklyn, Raiden, Resista, Aziz, Wax, K-Size, Philip TBC a iných.

Kubo je dj prezentujúci zlomený beat v energických a pestrých setoch pri ktorých hlavnú úlohu hrá gradácia a atmosféra okorenená experimentmi. Jeho sety nie sú striktne vymedzené „hrá“ sa z celou škálou tohto hudobného štýlu od liquid funku až po tvrdý sound s prekvapivými zvratmi a vsuvkami. Jeho sety odozneli npr. na frekvenciách Rádia_FM či Frontinus. V minulosti doprevádzal jeho sety Mc Shady. V súčasnosti sa za mixom objavuje aj v back2back setoch po boku djky Elwiry ( Spiral / Cz ) a martinského producenta a dja Smoteho ( Midnight Sun / Vibez / Sk ).

Ako promotér sa podieľa a podieľal na organizácií viacero podujatí napríklad: Spiral dnb nights, Download open air, Be There, Out Of Control, Electronic Marathon open air, Croop town event, Utility, Complexx, The Hall, Fast Forward a viacero ďalších väčších či menších eventov. Stará o fungovanie agentúry Spiral a podporu djov, producentov či umelcov, ako aj zabezpečuje dramaturgiu, booking a podporu eventov na Slovensku a v Čechách.

Viac info: DJ Kubo v encyklopedii drom.sk
alebo www.myspace.com/kubodnbIdeon (Spiral / Sk )

DJ Ideon
DJ Ideon
Asi nejmladší dj a talent na Slovensku, ktorého začiatky nie sú dávnou minulosťou. Začal hrávať v 2006 a za toto krátke obdobie učenia a samotnej prezentácie svojich schopností v rodných Zlatých Moravciach zožal veľmi kladné ohlasy na svoj djský prejav.

V Jeho smerovaní mu hlavne pomohli Dj Funky a zakladateľ bookingu Kohmakam Dj Drewo. V tom istom roku dostáva ponuku od Dja Jastera a stáva sa členom bookingu Next. Jeho štýl hrania je rýchly a funkový.
Od Apríla 2006 je najnovším prírastkom agentúry Spiral, ktorá si ho vybrala, ako najlepšieho nováčika z akcie Beginners, kde v silnej konkurencii obstál najlepšie.

Viac info: Tu
alebo www.myspace.com/dj_ideonDvk ( Spiral / Quack / Sk )

DJ Dvk
DJ Dvk
Dvk je mladý zvolenčan, ktorý sa až do svojich 15-tich rokov snažil nájsť v spektre hudobných štýlov. Jeho cestou k drumandbassu bol set od Stakka & Skynet, ktorý sa mu dostal do rúk, a jeho zvuk ho okamžite uchvátil tak, ako nič predtým.

Začal sa rozhliadať a pátrať po zlomenom beate. Istý čas prežil aj na wobble zvuku pánov Aphrodite a Dillinja, ale postupne sa vrátil temnejším a atmosferickejším odnožiam tohto hudobného štýlu. Svoje djské schopnosti rozvíjal a pomohli mu pri tom páni Level a Slacker, ktorí sa už hraniu venovali. Neskôr táto trojica ku ktorej sa pridal dj Krupitch založila vlastný projekt Quack, pod ktorého názvom aj organizovali viacero akcií vo Zvolene a okolí.

Súčasný zvuk značky Dvk je „líznutý“ rovnými súvislými basovými linkami. Zvuk v ktorom sa tvrdosť spolu s mäkkosťou spájajú do jednotného, harmonicky vyváženého celku. Od roku 2006 sa začína venovať vlastnej produkcii, čo v podstate znamená, že jeho doska na Subtitles má ešte čas :).

Medzi jeho obľúbených producentov radí mená ako Spor, TeeBee, Noisia, Misanthrop, State of Mind, Calyx, Apex, Phace, alebo Muffler.

Viac Info: Tu
alebo www.myspace.com/dobrevlkoMc Natty ( Nuclear / Sk )

Mc Natty
Mc Natty
Drum&bass stage na Download_FM bude svojim hlasom dopĺňať talentovaná Mc Natty z Nuclear crew. Natty je Mc s variabilným a dynamickým hlasom. Predstavila sa už na viacero akciách npr. v bratislavskom Subclube, Metroklube alebo na evente Prvý máj_FM. Kto hu na party nezažil má sa na čo tešiť práve na Zvolenskom zámku.

Pre viac informácií sleduj: www.downloadfestival.sk

 


 

Specials:
4 Stages * Čarovňa Šapitó stage – začiatok od 18.00! * Special VJs Performance * 8 Projection screens * Massive Sound and Light by King and DV Audio * Powerd by Ecler Sound * Spectacular laser show * Fire show * Gogo dancers * Bongaleros Vibe performance

Informácie:
11.7.2008, Zvolenský zámok, Zvolen * Začiatok: 18.00 - 6.00 : Koniec * Vstup: 379 Sk na mieste * Predpredaj : 299 Sk (do 7.7.2008) na www.ticketportal.sk , alebo na Tel.: +421 2 529 333 23

Akcia sa uskutoční za každého počasia! * Do areálu zámku je zakázané vnášať sklenené flaše, predmety, ktoré môžu ohroziť návštevníkov podujatia, ako horľaviny, pyrotechniku, drogy, psychotropné látky a zbrane * Na pokojný priebeh podujatia budú dohliadať usporiadatelia a bezpečnostná služba * K dispozícii budú chemické WC a úschovňa

Vyhraj s Heinekenom!
S každou zakúpenou vstupenkou alebo pivom Heineken môžeš vyhrať darček. Pre podrobnejšie info o súťaži sleduj www.downloadfestival.sk

Download_FM @ Zvolenský zámok - 11.7.2008
Download_FM @ Zvolenský zámok - 11.7.2008

Zdroj: Downloadfestival.sk

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch