Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Download_FM: hip-hop, broken, dubstep stage headliners

Download FM @ hi hop broken dupstep stage haedliners

Päť MCs z Francúzska, Španielska, Pobrežia Slonoviny a dj. Nestačí? Dvaja mcs a živá kapela prezentujúca nový album. Nestačí?

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 28.06.2008 - 15:11

Elektronický live act roka z Poľska uvádzajúci na trh svoju zlomenú prvotinu s názvom Jazz Distortion a ďaľší štyria dji doplnený o mc-ho z Rakúska. To už by mohlo niekoho zaujímať. Dámy a páni predstavujeme hip-hop, broken, dubstep, live stage na Download_FM

La Conspiration / live / Fr

Hip-hop

La Conspiration
La Conspiration
Hip hopový projekt La Conspiration funguje už niekoľko rokov. Začal ako miestna nádej ulice v jednej z mestských štvrtí v meste neďaleko Paríža. Prináša klasický old school hip hop so zaujímavými hudobnými motívmi, v ktorých nájdeme okrem iného vplyv jazzu, latina alebo vážnej hudby. Projekt po prvých dvoch albumoch Première Pierre (2005) a Coctail (2006) sa teší čoraz väčšej popularite.

La Conspiration
La Conspiration
Momentálne reprezentujú label Positive Transfer. Okrem vystúpení vo Francúzsku majú za sebou niekoľko koncertov v Španielku, ale i v strednej Európe. Skúsených MCs- Manu a Paol s výrazným „Flow" od roku 2007 doplňa čarovná afro speváčka Myriam a spevák arabského pôvodu Kamilion. V tomto zložení pripravujú v súčasnosti tretí album. Francúzsky hip hop projekt tak získava neuveriteľnú pestrosť v hudobných motívoch a ponúkajú jedinečný zážitok.

Zova / Pl / live

Elektronica/breakbeat

Zova
Zova
Zova – Radek Łabuś (narodený 1980 v Gorzów Wlkp/Poľsko). Vyštudoval bakalárske štúdium zvukového inžiniera v Poznani. Ako 14 ročný hudobný bádateľ začal s produkciou svojich prvých mixtapeov na lo-fi dvojkazeťáku. Na Poľskú PC scénu sa dostal vďaka jeho zvukom vyprodukovaných na “trackeroch”.V roku 1997 spolupracoval ako producent a beatboxer „Swan“ v poľskej hip-hopovej „tlupe“ z Gorzów Wlkp. – 1DS. Spolupracoval tiež s divadlom “Kreatury” z Gorzów (hudba k hre “Odkrycie Walca” Maski’03 Festival) a “Strefa ciszy” divadlom z Poznańe (hudobný doprovod k divadelnej hre “DNA” Malta ’04 Festival).

Zova
Zova
Neskôr založil projekt “Zova” zo začiatku sa skladajúci z troch členov: Radek Łabuś, Błażej Król a Kuba Pęksa.V tomto zložení Zova vyprodukovalo track „Czasami“ ktorý sa objavil na kompilácii „Minimax III“ Poľského rádia „III“.Potom sa zo Zova stal sólový projekt Radeka Labusa. 15ho januára tohto roku Radek vydal svoj debutový album „Jazz Distortion“ na nezávislom net labeli 80bpm.net. V súčsnosti Radek žije a tvorí v Poznani. Hudba, ktorú tvorí sám nazýva: „zlomený rytmus v ružovom pyžame s dúhovými melódiami, klop-klop – kto je tam-tu je čkanie...čvach!“

 

Moja Reč a Komplot / Sk / live

Hip-hop

Moja reč
Moja reč
Moja reč ako kapela začala fungovať v roku 2000. Všetko sa spustilo v skúšobni, kde jamovali so živou kapelou Komplotom. S nimi nahrali polku dema, ktoré v roku 2004 zavesili na net. Na druhej polovici dema sa predstavil Dj Ramon, bývalý tanečník break dance a zakladateľ legendárnej skupiny Quassit Crew spolu s Laci Strikom. Ramon je od tej doby producentom, ktorý M.R. doprevádza aj na živých vystúpeniach.

Moja reč
Moja reč
V roku 2006 v spolupráci s vydavateľstvom Nejbr vyšiel mixtape Dobrí chlapci vol.1, kde začali spolupracovať s Jozefom Engererom, hudobníkom ktorý je známy napr. spoluprácami s Mishou, Darou Rolins, Tinou, Rytmusom a mnohými ďalšími. Dnes je plnohodnotným členom kapely.
V tom istom roku vychádza album S/M Show, ktorý vydali pod vlastným labelom Goodfellaz production v spolupráci s Emi a Neighbor Beats. K albumu natočili dvojklip na skladby Step back/Otec pije feat. Vec, o ktorý sa postarali Image Vision, ktorí spolupracovali napr. s Rytmusom, Tinou, H16.

Moja reč
Moja reč
Na jar 2007 vychádza mixtape Dobrí chlapci vol.2. Od roku 2003 absolvovali množstvo živých vystúpení v rámci Čestej a Slovenskej republiky (90-100 ročne!!!). Zúčastnili sa všetkých významných festivalov ako napr. Pohoda 2005, 2006, 2007, Hodokvas 2005, 2006, 2007, Hiphopkemp 2006, 2007, Hiphop Allstars 2007, Toto je Hip Hop, Orange Hiphop fest a.i. Ako predskokani vystupovali pred hviezdami celosvetovej veľkosti ako je Game, Mob Deep alebo 50 Cent, Redman a Methodman. Vystúpili v rámci Zlatého Slávika 2006 a v relácii Metro.

Moja reč
Moja reč
Viac krát boli hosťami v Tv programe 5. element na hudobnej stanici Óčko. Taktiež sa zúčastnili Olmeca Sampler Battle Tour spoločne so skupinou A.M.O. Okrem toho hosťovali na albumoch rôznych domácich aj zahraničných interpretov, djov a producentov ako Zverina, Idea, Idea Fatte, Grimaso, Tafrob, Dj Kappa, Yanko Král, A.M.O.


O dubstep a grime sa postarajú djs Es_Ha, Miretz a Junior s mc dabVox/om, broken beatovú zložku sme zverili do rúk Bbk.

Pre viac informácií sleduj: www.downloadfestival.sk.

Download_FM @ Zvolensky zamok
Download_FM @ Zvolensky zamok

Specials:

4 Stages * Čarovňa Šapitó stage – začiatok od 18.00! * Special VJs Performance * 8 Projection screens * Massive Sound and Light by King and DV Audio * Powerd by Ecler Sound * Spectacular laser show * Fire show * Gogo dancers * Bongaleros Vibe performance.

Informácie:

11.7.2008, Zvolenský zámok, Zvolen *
Začiatok: 18.00 - 6.00 : Koniec *
Vstup: 379 Sk na mieste *
Predpredaj : 299 Sk (do 7.7.2008) na www.ticketportal.sk , alebo na tel.: +421 2 529 333 23

Akcia sa uskutoční za každého počasia! * Do areálu zámku je zakázané vnášať sklenené flaše, predmety, ktoré môžu ohroziť návštevníkov podujatia, ako horľaviny, pyrotechniku, drogy, psychotropné látky a zbrane * Na pokojný priebeh podujatia budú dohliadať usporiadatelia a bezpečnostná služba * K dispozícii budú chemické WC a úschovňa.

Vyhraj s Heinekenom!

S každou zakúpenou vstupenkou alebo pivom Heineken môžeš vyhrať darček. Pre podrobnejšie info o súťaži sleduj www.downloadfestival.sk

Zdroj: downloadfestival.sk

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch