Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Tlačové správy - DROM Spravodaj

Hrad 06_FM - Olivier Giacomotto: všetko najlepšie z Francúzska

Neviem o Slovensku takmer nič, ale napriek tomu sa teší na našu krajinu, naších ľudí, naše jedlá - francúz Olivier Giacomotto, ktorý sa predstaví na tohtoročnom Hrade 06_FM.

Komentáre (0) | Odkaz e-mailom | Odkaz autorovi | Publikované: 24.07.2006 - 00:41

`Viem iba základy o Slovensku, meno hlavného mesta - Bratislava a ukázať ju na mape Európy, ale nič iné... som plný očakávania, že objavím novú krajinu, nových ľudí, novú kultúru, nové jedlo, urobiť si nových kamošov! Viem, že Preach tam išiel minulý rok a že bol veľmi spokojný, takže teraz som na rade ja a som si istý, že si to užijem...` hovorí Olivier.

Ahoj Olivier. Hráš po prvýkrát na Slovensku a veľa ľudí ťa nepozná. Môžeš nám o sebe niečo povedať, predstaviť sa?

Ahoj, som Olivier Giacomotto, producent a DJ, hudbu som začal robiť od roku 1999. Spočiatku som robil hip-hop, reggae, dub, break beat, drum n bass, ale bol som vtiahnutý do produkcie techna. Od apríla 2004 som už vydal 28 platní – väčšinou techno so spoluprácou s DJom Preachom, Alecom Marqx a Stephanom Signorem... a už rok sa viac zameriavam na mäkšie veci, ako napríklad elektro house a minimal techno.

Ako si začínal s elektronickou hudbou? Vieš si ešte spomenúť na tvoje prvé vystúpenie pred ľuďmi?


Najprv som začal s produkciou v roku 1999, potom, keď som rozmýšľal o najlepšej ceste ako ukázať svoju produkciu zistil som, že DJing je tá ľahšia cesta. V tom čase som bol členom skupiny Shagshag. Rozhodli sme sa, že budeme hrať naše vlastné techno hneď s prvou verziou Finalscratch (Pro-FS editované holandskou firmou N2IT). Naše prvé vystúpenie sa konalo v Bordeaux (Francúzsko) a bol to mix medzi DJingom a živým vystupovaním, s našou vlastnou produkciou na finalscratchy a ďalším syntetizérom na ďalšom laptope, plus nejaké efekty ako kaoss pad alebo air fx. Bola to veľmi dobrá prvá skúsenosť!

Cítiš sa byť viac DJom alebo viac producentom?

Keď som v roku 1985 začal s pianom, potom s gitarou, potom so syntetizérmi, tak som si myslel, že som v prvom rade hudobník, vášnivý pre elektronickú produkciu vo všetkých rôznych štýloch. Tiež som pracoval s rockovými a reggae skupinami, skladal som,, nahrával som a mixoval som tracky od rôznych umelcov. Ale keď som sám v štúdiu, tak väčšinou robím elektronickú hudbu. Po tomto všetkom rozmýšľam o DJingu a o tom, že ako dostať ľudí do varu s mixingom a efektami priamo zo stagu.

Cestuješ okolo Európy, ale väčšinou hrávaš doma. Pokús sa opísať naším clubberom situáciou na francúzskej scéne. Povedz nám niečo o lokálnych kluboch, ľoďoch a atmosfére ako takej...

Olivier GiacomottoTo je pravda, cestoval som veľa okolo Európy, tiež som hral v Brazílii pred 6 mesiacmi...ale povedať, že hrávam väčšinou doma je chyba. Francúzsko je veľmi špecifická krajina koncentrovaná na elektronickú hudbu, techno je tu skoro mŕtve, kluby sú čím ďalej tým viac prázdnejšie, aj na väčších akciách...Okrem klubov ako Rex Club in Paris, techno scéna sa prakticky vytratila v posledných rokoch. House, electro a minimal je teraz tou vlnou, ľudia majú radi mäkšiu hudbu, viac klasickejšiu, než búchajúce techno.

Často spolupracuješ s DJom Preachom na svojich EP, ktorý bol mimochodom headlinerom minuloročného festivalu. Nerozmýšľal si aj o hraní s ním?

Aaah dobrá otázka, áno, Preach je môj veľmi dobrý priateľ, môj brat od inej mamy ako ho prezývam. Urobili sme niekoľko spoločných nahrávok a myslím, že sme spolu hrali iba na dvoch akciách, v Holandsku a v Belgicku. Rád by som s ním hral, niečo ako súboj pri 4 gramcoch...už sme to raz urobili v Holandsku minulý rok. Hral po mne a na konci jeho vystúpenia sme sa rozhodli, že urobíme duel na 4 gramcoch posledných 30 minút. Musím pripustiť, že sme to tam poriadne odpálili. Ale kvôli tomuto musia promóteri zabookovať  až dvoch DJov namiesto jedného na tú istú párty...

Ak by si bol promoter, ako by vyzeral line-up podľa teba?


Aktuálny dobrý line-up? Mmmh, mohol by to byť Trentemoller Live a Anthony Rother Live, alebo Sebastien Leger s Cirez D a John Dahlback, alebo DJ T s M.A.N.D.Y. a Booka Shade, alebo Adam Beyer a Richie Hawtin, alebo Minus Party a Troy Pierce a Magda, alebo Tiga a 2ManyDjs, alebo Preach a ... ehm ... ja?

Akú hudbu vyslovene nemusíš?

Aby som bol úprimný, mám rád všetky žánre hudby, ale len ťažko dokážem 30 minút počúvať industrial metal, alebo typické folklórne pesničky, alebo keltskú hudbu...

Vráťme sa späť na Slovensko. Čo vieš o našej krajine? Máš nejaké referencie od kolegov – DJov, ktorí tu už hrali?

Viem iba základy o Slovensku, meno hlavného mesta, Bratislava a ukázať na mape Európy, ale nič iné...som plný očakávania, že objavím novú krajinu, nových ľudí, novú kultúru, nové jedlo, urobiť si nových kamošov! Viem, že Preach tam išiel minulý rok a že bol veľmi spokojný, takže teraz som na rade ja a som si istý, že si to užijem...

Čo vieš o našej scéne?


Nemám tušenia, že čo objavím, ale čo sa týka elektronickej hudby na Slovensku, si myslím, že som pred novou nečakanou krajinou so silnou elektronickou scénou  - ale som si istý, že ma to naučíte, že?

Párty samotná je atraktívna tým, kde je situovaná – v zrúcanine hradu z 13. storočia. Mal si niekedy možnosť hrať na tak zaujímavom mieste?

Nie, nikdy predtým...zvyčajne ma bookujú do klubov alebo na festivaly, ktoré sú buď vnútri alebo vonku, ale nikdy som nehral na hrade, to je tiež dôvod prečo sa tak veľmi teším...

Tu sú ľudia zvyknutý na rýchle a tvrdé techno. Čo nám ponúkneš ty? Pripravuješ si niečo extra alebo všetko záleží od momentálnej nálady? Čo môžeme od teba očakávať a čo očakávaš nielen od párty ale aj od našej krajiny?

Olivier Giacomotto - Hrad 06_FMMôžem ponúknuť rôzne veci od house k elektro, od minimalu až po riadne búchanice. V prvom rade to závisí od toho, že ako sa cítim v dave, ako dav reaguje na hudbu...Prvá vec, ktorá vás napadne nie je vždy tá správna vec. Hovorím ľudom: ľudia tam majú radi rýchlu a tvrdú hudbu. Ale majú radi len rýchlu a tvrdú hudbu? Možno, že je to len otázka pocitov, možno, že ich môžem skúsiť pohnúť aj groovy technom, aby som zistil ich motiváciu a vidieť, že ako reagujú dievčatá (tie sú pre mňa veľmi dôležité), pretože keď sa dievča rozdivočí, tak určite tam bude aj nejaký chalan za ňou...a čo očakávam? Mmh, hlavne zábavu, to je tá najdôležitejšia vec! Pre prípad, vypočujte si  môj posledný techno mix.

Ako by si presvedčil ľudí, aby sa prišli pozrieť na tvoje vystúpenie?

S jednoduchou otázkou: „Chceš zažiť riadne zábavný večer? Naozaj chceš, aby bola sranda? Tak dojdi tam hore a poriadne hýb zadkom!“

Nejaká správa na záver?

Hmm, buďte na mňa pripravený, lebo ja budem pripravený na vás!
Všetko najlepšie z Francúzska, s pozdravom O.G.

Line-up Hrad 06_FM:


Partyzona.sk stage


DJ Olivier Giacomotto na Hrad 06_FMOlivier Giacomotto (iturnem/tora tora tora/france)
Schimek (intertec/pl)
Toky (antidandruff/standa/sk)
Boss (dole gate/sk)
Grining (intertec/sk)
Čára + Luho (21:10 crew/Sk)
Benco (standa/sk)


4 Elements stage:


DJ Breeth - Hrad 06_FMEchomen (mooncat/uk)
Tommy Boy (miami wmc 2006/h)
DJ Breeth - progressive set (4elements_DJ/radio_FM/Sk)
Tráva (lex rec./cz)
Drink Team (housemusic.sk)
Jofre (21:10 crew/sk)
Random live (plastic puls/sk)


21:10 promotion V.I.P. stage


DJ Da Sunlounge na Hrad 06_FMDa Sunlounge (mynamusic/moubledown/mmenti/Uk)
Lucas (roxybooking/cz)
Yoshi & Sax (21:10 crew/sk)
Shaker J (intertec/sk)


after:


Pappi (slovakia promotion/sk) & guests...

Plagát

 Hrad 06_FM - Beckov 29.7.2006

TOP - neprehliadnite!

Party: Svezarm Calling #22 POKE Festival 2013 SIGNALL_FM mieri na východ!

Odporučte tento článok!

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Môj drom.sk

Pridať do obľúbených - registrácia

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Archív tlačových správ

 • 2015
  • január
  • február
  • marec(1)
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch